ekavbanner1.jpg.jpg

Santimantal Kesişmeler-Ekol Sanat Galerisi İzmir

109.032 izlendi
Santimantal Kesişmeler
10 Mayıs -20 Haziran 2014
Ekol Sanat Galerisi İzmir

 
İzmir’de yer alan Ekol Sanat Galerisi, farklı disiplinlerden genç  ve olgunluk dönemindeki usta sanatçıların yeni dönem işlerinden oluşan  ‘Santimantal Kesişmeler’ isimli karma sergiye ev sahipliği yapıyor. 
 
 Sergi;  Alp Tamer Ulukılıç, Arda Onursan, Altan Çelem, Ayten Akbayram, Bayram Gümüş,  Didem Ünlü, Dilek Gümüş, Dilşan Balkancı, Filiz Top, Osman Akşit, Saim Erken, Selahattin Aydın, Yüksel Diyaroğlu gibi Türk resim sanatının önemli isimlerinin yer aldığı, özel bir seçki sunuyor.
 
“Santimantal Kesişmeler”, Ekol Sanat Galerisinin ilk karma resim sergisinin ismi. Bilindiği gibi, “Santimantal”  kelime anlamı olarak içli, duygulu, hassas demek. Tam da bu bağlamda; bu sergide bir araya gelen sanatçıların kesiştiği ortak duygu “duyarlılıktır”. 
Türk resim sanatına emek vermiş, belli bir birikimle kendi üslubunu oluşturmuş ve her biri ayrı bir yol çizmiş, 13 sanatçıyı bir araya getiren olgu, sergininde temelini oluşturmaktadır. Bu sergide, modern zamanın kısırlaştırdığı, unuttuğumuz, hatırlamak istemediğimiz, çoğu zamanda işimize gelmediği için yüz çevirdiğimiz duyguların, farklı bakış açılarıyla nasıl yüz bulduğunu görüyoruz. Bu sentezin ürünü olan ve sanatçı duyarlılığıyla ele alınan eserler  Pop-Art, Naif, Figüratif, Peyzaj ve Soyut resim olarak, karşımıza çıkıyor.
Açıldığı günden beri Türk resim sanatının; Devrim Erbil, Zeki Serbest, Bedri Baykam, Faruk Cimok, Özdemir Altan gibi usta sanatçılarını ağırlayan Ekol Sanat Galerisi bu sergide genç ve olgunluk dönemini yaşayan sanatçılarımıza söz hakkı veriyor. Bu birliktelikte, geleneksel ve çağdaş sürece, farklı açılardan bakan sanatçılara ait daha önce görülmemiş, yeni eserlerin de yer aldığı karma sergide 70 den fazla eser yer almaktadır. Sergi, yağlıboya, akrilik tabloların dışında, tuz pişirme, bronz heykel ve seramik sanatından da eserler görebilme imkanı sunuyor. 
Usta sanatçıların, yeni dönem  eserlerinin yer alacağı sergi 10 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasında, en seçkin yapıtlar ile 10 Mayıs Cumartesi günü Ekol Sanat Galerisinde izleyicilerle buluşuyor
 
Sanatçılar: Alp Tamer Ulukılıç, Arda Onursan, Altan Çelem, Ayten Akbayram, Bayram Gümüş,  Didem Ünlü, Dilek Gümüş, Dilşan Balkancı, Filiz Top, Osman Akşit, Saim Erken, Selahattin Aydın, Yüksel Diyaroğlu
Müzik:Müzikotek
 


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG