Seda Gazioğlu | "Biz Ben Değiliz" | Çağla Cabaoğlu Gallery

93 B izlenme  
5.11.2020

Seda Gazioğlu
"Ben Biz Değiliz"
8 Ekim - 10 Kasım 2015
Çağla Cabaoğlu Gallery

 
Seda Gazioğlu’nun ilk kişisel sergisi “Biz Ben Değiliz.” 08 Ekim – 10 Kasım 2015 tarihleri arasında Çağla Cabaoğlu Gallery’de sanat severlerle buluşuyor.
Seda Gazioğlu (1991) doğumlu sanatçı, Central Saint Martins Fine Art Londra’da eğitimini aldıktan sonra sanat üretimine Londra ve İstanbul’da devam etmektedir. Seda Gazioğlu’nun multidisipliner teknik ile yapılmış eserlerini içeren sergisi; sağ ve sol beyin arasındaki ilişkinin, algı ve farkındalığı etkilemesini işleyerek, bize yeni bir pencere açıyor. Seda Gazioğlu kendi cümleleri ile sergiyi kısaca şu şekilde ifade ediyor;
“Korkarım kendimizi hissedemiyoruz.
Sen kimsin sorusunu kendimize sorduğumuz da, biz biz olmaktan çıkıyor muyuz? Yoksa hiç olmadığı kadar özümüzle bütünleşiyor muyuz?
Bu soruya cevabımız ‘BEN’ ile başlıyorsa; biz ‘BEN’ odaklı olan, egoların kurduğu ve yönettiği bugünkü dünya sisteminin bir parçası olmuş oluyoruz.
Eğer cevabımız ‘BİZ’ ile başlıyorsa; biz sistemden sıyrılıp egomuzdan arınmış, beynimizin sağ lobundaki ışık kaynağının aydınlanması için ona farkındalık ve huzur dolu bir ruh vermiş oluruz. Dolayısıyla hayatı ‘biz’ odaklı yaşayan, evrenimizi oluşturan enerjilerden sadece biri ve bir bütünün parçası olduğumuzun farkındalığına varmışız demektir.
 
Beynimizin iki lobu da bambaşka iki karakterdir, her ne kadar bugünkü dünya sisteminde büyürken, çoğunlukla sol beynimizle düşünmeyi, onunla karakterimizi oluşturmaya yöneldiysek de, an ve an hayatta her zaman sol lobdan sağ loba geçmeyi seçmemiz ile bir adım atarak aydınlanmayı yaşamak kendi ellerimizde.
 
O kutsal gücün içimizde olduğunun farkında mıyız? Beynimizin iki farklı özelliğini bilerek ve seçim hakkımız varken, günlük hayatımızda biz hangisini seçiyoruz? Peki ya biz kimiz? Kim olmayı seçiyoruz? ©Seda Gazioğlu”

Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz