f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

Selection Bodrum | Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi

85 B izlenme  
4.11.2020

Selection Bodrum
29 Ekim 2016 – 15 Ocak 2017
Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi


Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, Cumhuriyet Bayramı’nı bu yıl 93 sanatçıyla Bodrum’da kutladı. 93 eserden oluşan ‘SELECTION BODRUM’ sanatseverleri büyüledi.

İşadamı Ahmet Şahin tarafından 2008 yılında kurulan ve geçen süreçte dünyanın en büyük sanat organizasyonu haline dönüşen Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, Cumhuriyetin 93. yılında 93 sanatçıyı Bodrum’da bir araya getirdi. Genç, orta kuşak ve usta sanatçıların eserlerinden oluşan ‘SELECTION BODRUM’ Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi'nde dün düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şahin, Ressam Prof. Devrim Erbil, Ressam Bubi Hayon, Sanat Eleştirmeni Abdülkadir Günyaz, Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı (EKAV) Yönetim Kurulu Başkanı İnci Aksoy, Ressam Nezih Çavuşoğlu, Ressam Hakan Esmer, Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kıymet Giray, Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi CEO’su Hakan Körpi, Sergi Küratörü Denizhan Özer ile çok sayıda davetli katıldı. Sergi yılsonuna kadar açık kalacak.

Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği 8 sanat kolonisinde 53 ülkeden 550 sanatçıyı ağırlayan Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi’nin çok güzel bir aile olduğunu ifade eden Ahmet Şahin, yaptığı açılış konuşmasında sergiye destek veren herkese teşekkür etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin 93.yıldönümünde ‘SELECTION BODRUM’ un önemli bir farkındalık yaratacağını ifade eden Ahmet Şahin, serginin ülkemiz, Bodrum ve aynı topraklarda yaşadığımız yabancı sanatseverler için çok şey ifade edeceğini kaydetti.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz