728x90.jpg

Serdar Kaynak | Z-Raporu | Pomstore

106.527 izlendi

 

Serdar Kaynak

Z-Raporu

7 Şubat - 27 Mart 2020

Pomstore 
 

Sanat, tasarım, moda, mimari gibi alanlar arasındaki sınırların giderek daraldığı günümüzde, Mimar Gizem Büyüktürkoğlu’nun sahibi olduğu Pomstore, günlük yaşamda kullanılan seçkin tasarım ürünlerine ek olarak, her biri alanında özgün sanatçılarla iş birliklerine kucak açıyor. Bu kapsamda, üretimlerinde çalıştığı konular açısından ikilik, ikilem, ikili denge gibi unsurlara yoğunlaşmış olan heykeltraş Serdar Kaynak’ın, son on yılı kapsayan kısa bir özeti, adeta gün sonu çıktısı olarak düşünebilecek, Z-Raporu olarak isimlendirdiği sergisi, Yasemin Semercioğlu koordinatörlüğünde, Pomstore Levent Showroom’da yer alacak olan ilk sergi.

Z Raporu isimli sergide, kamusal alan, müze ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan ödülllü heykeltraş Serdar Kaynak’ın en bilindik mermer işlerinin yanı sıra, sınırlı sayıda edisyonlar olarak üretilmiş döküm işlerini görmek de mümkün olacaktır.

Serdar Kaynak üretimlerinde, özellikle çalıştığı konular açısından ikilik, ikilem, ikili denge gibi unsurlara yoğunlaşmıştır. Neredeyse tüm çalışmalarında ve oluşturduğu pratiklerinde maddenin doğasına sadık kaldığını, onları zorlamadan düşsel gerçeklerden nesnel gerçeklere dönüştürdüğünü görebiliriz. Üretimlerinin biçim yaklaşımlarını bu doğrultuda kurgulamış, evrendeki karşıtlık dengesini tamamlayıcı bir unsur olarak oluşturmaya çalışmıştır. Z-Raporu olarak isimlendirdiği bu sergisini de son on yılı kapsayan kısa bir özet ya da adeta gün sonu çıktısı olarak düşünebiliriz.

7 Şubat 2020’de açılışı yapılacak olan sergiyi 2 ay süresince Pomstore Levent Showroom’da izleyebilirsiniz.

Müzik: MüzikotekBENZER VİDEOLAR

ART BLOG