5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Şifreli Yüzler - NURİ BATTAL

21 B izlenme  
14.01.2021

Ressam Nuri Battal'ın yepyeni resim teknikleriyle ürettiği "şifreli yüzler" sergisi, 20 Mart-12 Nisan 2012 tarihleri arasında Ekavart Gallery'de görülebilir.

Nuri Battal;  7’inci solo sergisinde tuval yüzeyinde çarpıcı ve aşkın anlamlar oluşturarak bu kez tuvalde çağdaş bir dili gündeme getiriyor.

Çağdaş sanatın en önemli özelliği olan ‘Fragman estetiği’ sanatçının son sergisinin motto’sunu oluşturmuş. Sanatçının ilgi alanına giren özne/ suje izlekleri üzerinden insan  ‘Yüzü’ sunumu parlak, asit renkler eşliğinde tuvalde yer alıyor.

Sanatçının bu aşamadaki hedefi; bedenin ve yüzün varoluş boyutundaki mutlakları dile getirmek değil; kendi özel vizyonundan insanı yorumlamak ve yeni bir insan imgesi yaratmaktır.

İleri modern aşamada çağdaş sanatın özelliği olan Fragman estetiğinin özelliği; bütünü oluşturan parçaları ölümsüz kılmak, sonsuzluğa yollamaktır.

Nuri Battal bu sergide yer alan tuval çalışmalarında insan bedeni ve   onun en önemli parçası olan ‘Yüzü’ şifreli bir anlatımla bize sunuyor ve onu ölümsüzleştirmeyi başarıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz