SM_ISTANBUL_MODERN_728x90px (2).jpg

Sınırsız Yaratıcılık - Armaggan Art & Design Gallery

219.144 izlendi
Sınırsız Yaratıcılık
24 Ekim - 25 Aralık 2013
Armaggan Art & Design Gallery


Sınırsız Yaratıcılık sergisi mimar, iç mimar, müzisyen, moda ve endüstri tasarımcısı 13 yaratıcı ismi yeniden keşfediyor!
Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan
ARMAGGAN Art & Design Gallery, 24 Ekim – 25 Aralık 2013 tarihleri arasında Sınırsız Yaratıcılık sergisine ev sahipliği yapıyor.
“Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık” başlığı altında açtığı sergiyle ARMAGGAN Art & Design Gallery, yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasına eleştirel bir bakışla yaklaşıyor.
Rönesans üzerinde derin araştırmalar yapan Jacob Burckhardt: “Rönesans insanın keşfedilmesidir” der. Sınırsız Yaratıcılık sergisi mimar, iç mimar, müzisyen, moda ve endüstri tasarımcısı 13 yaratıcı ismi yeniden keşfediyor.
ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin koordinatörü Şanel Şan: Sınırsız Yaratıcılık sergisinin çıkış noktası ile ilgili “Yaratıcılığın mesleklerle sınırlandırılmasını dert ediniyorum. Ressam sadece resim, heykeltraş heykel, mimar proje, müzisyen müzik yapar... Bu durum bana cok otomatik, mekanik ve tam anlamıyla 'nedensiz' geliyor. Sergide amacım bunu eleştirmek, 'Yaratmak her ana, her alana, her dokunduğuna özgüdür' demek ve Leonardo'ya Michelangelo'ya, Rönesans insanına selam etmek” diyor.
Tasarımcı Derin Sarıyer'i müzik, moda tasarımcısı Özlem Süer'i enstalasyon, müzisyen Mercan Dede'yi resim çalışmalarıyla yeniden keşfeden Sınırsız Yaratıcılık sergisi, özgün kimlikleri ve başarılarıyla dikkat çeken 13 isimle yaratıcı disiplinler arasında köprüler kuruyor. Sınırsız Yaratıcılık sergisi 25 Aralık 2013 tarihine kadar ARMAGGAN Art & Design Gallery’de izlenebilir.

SINIRSIZ YARATICILIK SERGİSİ SANATÇILARI:
Tasarımcı Aykut Erol Müzisyen Mercan Dede Tasarımcı Derin Sarıyer Moda tasarımcısı Özlem Süer
Mimar Mustafa Toner Mimar Emir Uras Mimar Gökhan Avcıoğlu İç Mimar İrem Senemoğlu Mimar Tuncer Çakmaklı Mimar Oytun Berktan Mimar Yavuz Ergun Moda tasarımcısı Ayşe Deniz Yeğin Tasarımcı Emre Ertürk

Müzik :Müzikotek
 


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG