f2af643b-1f2b-4576-a0c7-c8029d8139a4.png

Şükrü Karakuş | Bereket | Galeri Diani

87 B izlenme  
4.11.2020
Şükrü Karakuş
Bereket
18 Kasım – 9 Aralık 2017
Galeri Diani
 
‘Günümüz sanatçısı çalışmalarında Doğup büyüdüğü, yaşadığı coğrafya ve kültüre ait öznel ipuçlarını vermelidir. Nasıl yașıyorsa öyle üretmeli, eserleriyle ile bütünleșmelidir. ‘
Şükrü Karakuș
 
Uzun bir süredir sanat yaşamına İspanya da devam eden, eserlerinde yaşadığı ve yaşamakta olduğu coğrafyalarla derin bağlar kuran sanatçı Şükrü Karakuş’un ‘Bereket’ adlı resim sergisi 18 Kasım’dan den itibaren
Galeri Diani’de!
 
Şükrü Karakuş’un ‘Bereket’ adlı kişisel sergisi 18 Kasım - 9 Aralık 2017 tarihleri arasında Galeri Diani’ de gerçekleşiyor.
Katalan eleştirmen ‘Anna Adell’ sanatçı Şükrü Karakuş’un eserlerini; “ İlk bakıșta birbiriyle ilgisi olmayan; farklı yapıları, kavramları bir araya getirip yeni bir düzenek içinde ortaya koyan, kendi kültüründen ve coğrafyasından gelen heyecanını Akdenizli olma ve mistik sufí duyusundan süzen eserler” olarak tanımlıyor..
Uzun zamandır İspanya’ da yaşayan ve son zamanlarda en doyurucu ürünlerini veren sanatçı yerel ve evrensel olanı çok iyi kavrıyor ve çalışmalarında bunu okunaklı bir biçimde yansıtıyor. Bir yandan geleneksel sanatlarla, tekstille, mozaiklerle, çinilerle ve minyatürle köklü bağlar kuruyor, diğer yandan patchworka, ornamente, fotoğrafa, bilgisayar tekniklerine ve pixellere açık olduğunu da sezinletiyor. Bu geniş tabanlı arayış özgün biçimlere ve renklere dönüşerek yüzeye nakşediliyor.
Sanatında ki birleştirici kimliğini tüm yaşamının odak noktası yapan Şükrü Karakuş iki ülke arasında adeta bir sanat köprüsü oluşturarak genç sanatçıların batıya açılmasında önemli bir rol üstleniyor.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz