d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Takılası Aşklar

24 B izlenme  
10.03.2021

Tasarımcı Fatma Nur Bayraktar; İlk İz Sanat Evindeki son dönem öğrencilerinden 10 kişi ile birlikte, farklı bir sergiye imza atıyor…

Farklı kültürler, dinler ve etnik kökenlerden beslenen kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu bu renkli grup; hoşgörü anahtarını kullanarak, aşkın birbirinden değişik hallerini saf gümüş takılarında anlattılar.

Sermin Şekeroğlu, Şendil Coşansu, Elif Hande Gürsoy, Ünal Hayri, Erhan Yavuz, Anastasia Ünver, Esra Tavşan, Hale Elmacı, Kezban Gürol ve Işıl İpekçi ile birlikte oluşan 11 kişilik başarılı ekip; 2011in Sevgililer Gününe kalıcı bir imza atmak istiyorlar.

Hazırlık aşamasında yaşadıkları çeşitli zorlukları, birlik olmanın gücü ile aşan bu grup; profesyonel takı tasarımcılarının yanı sıra, grafiker, avukat, bankacı, yönetici gibi farklı meslek ve disiplinlerden gelen kişilerden oluşuyor.

Adem ile Havvadan, Doğunun Kavuşamayan Aşıklarına, Şarkılardaki Aşklardan, Mitolojik Aşklara, Tasavvufi Aşktan, İlk Aşka kadar sevdayı birçok yönüyle işleyen koleksiyonlar; başta saf gümüş kili olmak üzere, el yapımı camlar, mine (emay), mozaikler, değerli ve yarı değerli taşlar ile hayat bulup takılası hale geldiler.

Açılış kokteyli 5 Şubat 2011 cumartesi günü saat 12:00de Arkeopera Sanat Galerisinde yapılan sergideki eserler, kendilerini anlatan dizelerle; bir hafta boyunca ziyaretçilerini bekliyor olacaklar.

Devamı

Seçtiklerimiz