f2af643b-1f2b-4576-a0c7-c8029d8139a4.png

Teoman Südor | Sonsuzluk | Galeri Diani

91 B izlenme  
3.11.2020

Teoman Südor

Sonsuzluk

7-28 Nisan 2018

Galeri Diani

55 Yıllık sanat yaşamını geride bırakan  duayen sanatçı TEOMAN SÜDOR’un sanatçı olarak zaman ve mekandan soyutlanmış doğa, ışık ve felsefe üzerine kurduğu ‘Sonsuzluk’ adlı resim sergisi 7 Nisan’ dan itibaren Galeri Diani’de! 

Teoman Südor’ un  ‘Sonsuzluk’ adlı kişisel sergisi 7-28 Nisan 2018 tarihleri arasında  Galeri Diani’ de gerçekleşiyor. Serginin adından da anlaşıldığı üzere yapıtlar; sanat yaşamında edindiği deneyimlerini çok daha fazla yalınlaştırarak, çok daha fazla dinginleştirerek ama paletindeki renkleri çok ama pek çok arttırıp zaman ve mekan ögelerini birbiri içinde eriterek  doğa ve insanın sonsuz döngüsünü sorguluyor. Teoman Südor’ un yapıtları her sergisinde olduğu gibi bir önceki sergisinin adeta devamı niteliği taşıyor. Sanatçının neredeyse 55 yıldır ürettiği yapıtlar yaşamın düşünsel algısını oluşturuyor. Prof. Ayla Ödekan’ ın dediği gibi ‘Südor’un tanımladığı uzamda gökyüzü ile yeryüzü bir dialog içindedir ve Prof. Nükhet Güz’ ün dediği gibi ‘Işığı öylesine düşünsel öylesine yetkin kullanır ki; Işığın Efendisidir.  Bu kişisel sergisinde sanatçı yağlı boya tabloları ile izleyiciyi; dolambaçsız, yalın ama bir o kadar da simgesel anlatımıyla içsel bir yolculuğa çıkartacak.

Galeri Diani’ nin son beş yıldır gelenekselleştirdiği sanatçılarin, eleştirmenlerin ve izleyicilerin katılımıyla gerçekleştirdiği sergi üzerine yapılacak olan Teoman Südor’ un  söyleşi ise 21 Nisan Cumartesi 2018 tarihinde gerçekleşecek.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz