d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Teras Sergileri-Proje4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi

96 B izlenme  
7.11.2020
Teras Sergileri< 40, 2014
17 Haziran – 23 Ağustos 2014
Proje4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi

 
Elgiz Müzesi, İstanbul’daki tek değişen açık hava sergi alanı ile alternatif bir sanat durağı sunuyor. Maslak’ta gökdelenlerin gölgesinde akıllarda kalıcı bir görsellik sergileyen ve müzenin üzerinde yer alan 1500 metrekarelik açık hava sergi mekanında Teras Sergileri serisine devam ediyor. Belli bir fikir veya tema çerçevesinde oluşturulmayan bağımsız serilerde sanatçıların yaş aralığı referans alınıyor.
2012 senesinde başlatılan ve 40 yaş altı heykeltıraşların yapıtlarını içeren Teras Sergileri’nin bu sene üçüncüsü gerçekleştiriliyor. 2013 senesinde 40 yaş altı heykeltıraşların müracaatlarını değerlendiren Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz’den oluşan Danışma Kurulu’na Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers’ın misafir üye olarak katılımıyla sergi uluslararası bir boyuta taşınmıştı. Bu sene ise geçen senelerde Teras Sergileri’nde yer almış iki sanatçı burada görüldükten sonra İsviçre’de Jura Bölgesi’nde ‘La Balade de Séprais’ projesinde sergilenmek üzere davet edildi. Ayrıca, bu seneki sergi Guggenheim Müzesi Uluslararası Direktörler Konseyi’nin katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.
Dinamik bir yeni sezon programı hazırlayan Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi, Teras Sergileri ile sanatseverleri güncel ve çarpıcı örnekleriyle, değişken malzemelerden oluşan heykel ve mekana özgü sürpriz projeler ile buluşturuyor. 
2014 Teras Sergileri <40 sergisi için 32 heykeltıraşın işleri sergilenmeye hak kazandı. Katılımcılar; Ahmet Özparlak, Ali Alizadeh, Aycan Güler, Ayşe Sultan Babayiğit, Bahadır Çolak, Bestami Gerekli, Caner Şengünalp, Çağdaş Erçelik, Çayan Yılmaz, Derya Özparlak, Esra Sağlık, Giorgia Razzetta, Güray Morgül, Güzin Merve Özgören, Hakan Bakır, Hakan Çınar, Halil Daşkesen, Hande Şekerciler, İmdat Avcı, Kutlu Alican Düzel, Mahmut Aydın, Meliha Sözeri, Nihan Gündüzalp Ölmez, Orkide Akkoç Sabit, Ramazan Duymaz, Saim Cem Arıkan, Şenay Ulusoy, Tanzer Arığ, Tuğberk Selçuk, Turgay Topçu, Uğur Hasekin ve Ümit Turgay Durgun.
Teras Sergileri <40, 17 Haziran – 23 Ağustos tarihleri arası ziyaret edilebilir.
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz