f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

Theo Eshetu | “Yüzler ve Yerler” | Akbank Sanat

89 B izlenme  
31.10.2020

Theo Eshetu

“Yüzler ve Yerler”

23 Ocak – 09 Mart 2019

Akbank Sanat

Akbank Sanat, ünlü sanatçı Theo Eshetu’nun sergisine ev sahipliği yapıyor.  “Yüzler ve Yerler” sergisi 9 Mart 2019 tarihine kadar Akbank Sanat’ta sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Sanatçı sergide iki video enstalasyon sunuyor; portre fotoğrafları serisinin eşlik ettiği “Atlas Fractured (2017)” ve “The Slave Ship  (2015)”.

Sanatçı Theo Eshetu  eserlerinin üretimindeki çıkış noktasını ve eserlerin içeriğini şöyle tanımlıyor: “Kültürel kimlikler hiçbir zaman sabit ve tanımlı olmamış, politik gelecek tasarıları tarafından oluşturulmuş ve biçimlendirilmiş, tarihsel olaylar tarafından inşa edilmiş ve yıkılmış, kültürel nesnelerin yerlerinden edilmesiyle ve nüfusların göç etmesiyle dalgalanmalar göstermiştir; bunların hepsi de zamanın akışı içinde kimlikleri sabitlemenin olanaksızlığına işaret eder gibi görünmektedir, çünkü kimlikler doğaları gereği sürekli değişim içerisindedir. Bizim tek tanımlayabileceğimiz şimdiki zamandır; şimdiki zaman da grotesk ve değişkendir ve sırtında geçmişin hayaletlerinin getirdiği bir yükü taşımaktadır. Bununla birlikte, şimdiki zamanın belli bir güzelliği de vardır; yeni adalet yargılarının oluşabilmesi yönünde bir diriliğe, yeni uyum arayışlarına ve yüzeysel ve göstermelik politik eğilimlerin aksine, henüz var olmayan melez durumlara yönelik bir kabul ve heves içerir.”

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz