80a374ee-7f10-4dce-ade4-e624262072b2.jpg

Tyler Thacker ve Erin Wolf Mommsen | Misafir Sanatçı Sergisi #1 “Üçüncü Yer” | Odunpazarı Modern Müze

106 B izlenme  
18.01.2020

Tyler Thacker ve Erin Wolf Mommsen 

Misafir Sanatçı Sergisi #1 “Üçüncü Yer” 

4 Ocak – 1 Şubat 2020

Odunpazarı Modern Müze

 

Yaratıcı ve deneysel düşünce biçimini, aynı zamanda kişisel gelişimi desteklemek için tasarlanan OMM Misafir Sanatçı Programı, ilk konukları Tyler Thacker ve Erin Wolf Mommsen’ı ağırladı. Sanatçıların biyotaklit temasından yola çıkarak bir araya getirdikleri “Üçüncü Yer” (“Third Place”) başlığı altında toplanan çalışmaları 4 Ocak, Cumartesi OMM’da düzenlenen açılış etkinliğinde ilk ziyaretçileriyle buluştu. 

Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen sanatçılar Tyler Thacker ve Erin Wolf Mommsen ’ın katılımıyla gerçekleşen sergi açılışı, sanat profesyonelleri, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda sanatsever in ilgi odağı oldu. Sergi açılışının ardından OMM INN’inde gerçekleşen Kutay Soyocak, Hop3 ve Age Reform’ın DJ performansları katılımcılara unutulmaz bir akşam yaşattı. OMM Misafir Sanatçı Sergisi #1 Üçüncü Yer 1 Şubat 2020 tarihine kadar OMM’da ziyaret edilebilecek. 

Sanatçıların Eskişehir’de geçirdikleri 3 aylık zaman diliminde biyotaklit temasında hazırladıkları çalışmalarını içeren “Üçüncü Yer” isimli grup sergisinde sanatçıların bir stüdyo alanını paylaşarak ürettikleri tablolar ve yerleştirmeler yer alıyor. Mekan ile mekan olmayan ve ödev ile deney arasında bir diyalektik öneren sergide Thacker ve Mommsen’ın çalışmaları arasındaki sınır bölgesi, bireysel ve ortak çalışmaların keşfiyle gelen, müşterek bir uyum deneyimi izleyiciler ile buluşuyor. 

Müzik: Müzikotek 

 

 

Devamı

Seçtiklerimiz