Uğural Gafuroğlu | “Zaman Tüneli” | Galeri Selvin

111 B izlenme  
20.12.2020

Uğural Gafuroğlu

Zaman Tüneli

15 Aralık 2020 – 15 Ocak 2021

Galeri Selvin

Uğural Gafuroğlu’nun camaltı tekniğiyle yaptığı eserlerinin sergilendiği ‘’Zaman Tüneli’’ sergisi 15 Aralık- 15 Ocak tarihleri arasında Abdi İpekçi No:38 Nişantaşı Galeri Selvin’de kapılarını açtı. Kağıt ve tuvale yapılan resimlerin tam tersine çalışma yöntemiyle yapılan camaltı tekniğini kullanan Gafuroğlu, eserlerinde kendi geliştirdiği tekniklerle bizleri renkli ve zengin bir dünyaya götürüyor.

1986’den beri tuval, ahşap, çakıl taşı, kayrak taşı, cam kütle gibi çeşitli malzemeler üzerine resim yapan Gafuroğlu, son 15 yıldır da farklı bir teknikle ürettiği camaltı tekniğiyle resim yapıyor. Zaman Tüneli adlı sergisinde Gafuroğlu’nun 30 adet  cam altı eserleri sergileniyor.

Uğural Gafuroğlu da eserleriyle ziyaretçileri renkli ve zengin bir hikaye dünyasına davet ediyor ve ‘Zaman Tüneli’ sergisi hakkında şöyle diyor;

 ‘’Bir yıldır hazırladığım can altı işlerimin  Galeri Selvin’de sergilenmesinden büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum. 15 yıldır bu teknik ile resim yapıyorum, Bu seçimimden de çok mutluyum. Yaparken çok eğleniyorum ve izleyicilerimin de aynı duyguları hissetlerimini diliyorum. Değişik malzemeye ilgim ve renk sevgim beni hep farklı uygulamalara yöneltti. ‘’

Uğural Gafuroğlu'nun sergisi "Zaman Tüneli", 15 Aralık - 15 Ocak 2021 tarihleri arasında  Abdi İpekçi Caddesi No:38 Nişantaşı'nda  ziyaret edilebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin