Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Dünya Sanat Günü'nü Kutluyor! 


93 B izlenme  
3.11.2020

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği

Dünya Sanat Günü'nü Kutluyor!

Rönesans’ın efsanevi ismi, İtalyan ressam, heykeltıraş, filozof, bilim insanı, matematikçi ve her şeyden önce büyük sanatçı Leonardo da Vinci'nin doğum günü olan 15 Nisan, 2011 yılında Meksika'nın Guadalajara kentinde yapılan, UNESCO resmi partneri International Association of Art 17. Genel Kurulu'nda, Türkiye Ulusal Komitesi'nin önerisiyle Dünya Sanat Günü ilan edilmişti. 

Leonardo da Vinci 566 Yaşında! 

Dünya Sanat Günü çerçevesinde, Rönesans'ın en büyük düşünürlerinden, yaratıcı ve bilimsel bakış açısı ile 67 yıllık hayatına kusursuz eserler sığdıran Leonardo da Vinci, 566. doğum gününde bir kez daha anılıyor.

Geçtiğimiz yıllarda başta Meksika olmak üzere Türkiye, Slovakya, Haiti, İsveç, İngiltere, Amerika, Almanya, Fransa olmak üzere 50'nin üzerinde ülkede kutlanan Dünya Sanat Günü bu yıl yedinci kez, bir haftaya yayılan sanat etkinlikleri ile kutlanıyor.

Dünya Sanat Koksun!
Her yıl pek çok sanat etkinliği ile bir sanat haftası olarak kutlanan Dünya Sanat Günü, bu yıl son derece sade ve bir o kadar da çarpıcı olan “Dünya Sanat Koksun!” başlığı ile pek çok sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD)’nin sanatı ve sanatçıyı koruyup yüceltmek, çağdaş sanatın gelişimini sağlayacak genç nesilleri desteklemek adına gerçekleştireceği etkinlikler, 11 - 20 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir. Etkinlikler arasında sergiler, kitap şölenleri ve paneller yer almaktadır. Programın tamamı yakında sizinle paylaşılacaktır.

Müzik:Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz