Unlock | Zilberman Gallery

114 B izlenme  
31.12.2020

Unlock

15 Aralık 2020 – 27 Ocak 2021

Zilberman Gallery

Zilberman | İstanbul 2020-2021 sanat sezonunu, çatısı altındaki uluslararası imzaların İstanbul’da daha önce hiç sergilenmemiş yeni çalışmalarının yer aldığı bir karma sergiyle sürdürüyor. 

‘Unlock’ başlıklı sergi, yaklaşık bir yılı aşkın süredir dünyanın korkunç maddi ve manevî bedeller karşılığında mücadele ettiği koronavirüs / Covid-19 pandemisinin yarattığı sosyal, kültürel ve ekonomik sarsıntıya karşı, kültür - sanatın yapıcı, iyileştirici ve birleştirici enerjisini öneriyor. 

Sergi, insanlığın maruz kaldığı ve pek çok kültür sanat faaliyetinin ertelenmesine neden olan ‘Lockdown’ / ‘Karantina’ uygulaması karşısında kapıların bir tür ‘yoğun bakım’ kaynağı olarak, adeta ‘7/24’ bir sorumluluk ve anlayışla açık tutulmasını ve bu alanın emekçilerini ve eserlerini izleyicisi ile mümkün olan her koşulda buluşturabilmeyi öneriyor. 

Hal böyle iken, pandemi koşullarının yarattığı sağlık amaçlı sosyal kısıtlamalara riayet edilerek, Salı-Cuma günleri 12:00 – 18:00 saatleri arasında açık kalıp izlenebilecek olan sergi, maske ve dezenfektan ile, sergi alanlarında sosyal mesafe amaçlı izleyici sınırlaması gibi, gereken tüm hijyenik koşullara da uygun bir biçimde gezilebiliyor olacak. Sergi ayrıca, beş kişiden kalabalık gruplar için, yalnızca telefon veya e-posta aracılığı ile alınabilecek randevular ile gezilebiliyor olacak. 

15 Aralık-27 Ocak 2021 arasında, Zilberman’ın Galatasaray’daki tarihi Mısır Apartmanı’nın ikinci ve üçüncü katında bulunan galerilerinde izlenecek sergiye, son dönem yapıtlarıyla Heba Y. Amin, Alpin Arda Bağcık, Başak Bugay, Burçak Bingöl, Guido Casaretto, Antonio Cosentino, Isaac Chong Wai, Elmas Deniz, Memed Erdener, Zeynep Kayan, Azade Köker, Sandra del Pilar, Erinç Seymen, Yaşam Şaşmazer ve Eşref Yıldırım katılıyor. 

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin