d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Ustalarla Güneşin İzinde - 81 İl 81 Sanatçı 81 Sergi

39 B izlenme  
3.12.2020

81 il, 81 sanatçı, 81 sergi
Ustalarla Güneşin İzinde - Türkiye Sergileri, ressam Ahmet Güneştekin'in 2005 yılından beri üzerinde çalıştığı ve 2008 yılında hayata geçirdiği bir sanat etkinliği. Tek başına düşünüldüğünde, bütün Türkiye'yi dolaşacak bir sergi olarak tasarlandı ve hayata geçirildi. Sanatçı, “görsel sanatları sergi salonlarının dışına nasıl çıkarabilirim, daha çok kitleye nasıl ulaştırabilirim, tarihi mekanlarla nasıl buluşturabilirim? sorularından yola çıkarak böyle bir projeye imza attı.

USTALARLA ANADOLU'DA SANAT ETKİNLİKLERİ
Sanatçı, “Güneşin İzinde - Türkiye Sergileri” kapmasında, Türkiye'yi dolaşarak, çağdaş sanatı gittiği yerlere taşıyor. Gittiği her ile, çağdaş Türk sanatının önemli bir ismini de eserleriyle götürerek, oradaki tarihi mekanlarda bir günlük sergi etkinlikleri düzenliyor. Kimi zaman tarihi bir hamamda, kimi zaman bir mağarada, kimi zaman bir kilisede, bazen tarihi bir külliyede gerçekleştirilen bu sanat performanslarının her biri alanında bir ilk olma özelliğine sahip.

Ressam Ahmet Güneştekin'in “Güneşin İzinde - Türkiye Sergilerine eşlik etmiş sanatçılar şunlar: “Prof. Zekai Ormancı -Eskişehir, Prof. Ergin İnan - Trabzon, Ferruh Başağa – İzmir, Bubi - Bolu, Prof. Zahit Büyükişliyen - Balıkesir, Prof. Mustafa Ata - Çanakkale, Doç. Ziyatin Nuriyev - Rize, Yusuf Taktak - Edirne, Prof. Özdemir Altan - Muğla, Şenol Yorozlu - Kütahya, Çerkes Karadağ – Afyon, Ender Güzey Manisa, Prof. Fevzi Karakoç Kars, Ersin Alok Tekirdağ, Prof. Rahmi Aksungur – İstanbul, İbrahim Zaman – Kastamonu, Prof. Tülin Onat – Karabük, Ahmet Yeşil – Gaziantep, Ekrem Kahraman – Kahramanmaraş, Habip Aydoğdu  Kayseri, Hanefi Yeter – Denizli, İbrahim Demirel – Burdur, Tomur Atakök – Antalya, Hüsamettin Koçan-Zeynep Yasayaman-Van, Bedri Baykam-Prof.Kaya Özsezgin-Sevil Dolmacı-Batman,İrfan Önürmen-Sivas, Prof.Zafer Gençaydın-Erzincan, İbrahim Çiftçioğlu-Malatya, Meriç Hızal, Denizhan Özer-Artvin, Murat Morova-Bayburt, Resul Aytemur-Gümüşhane.

Devamı

Seçtiklerimiz