Virüs Lütfen Beni Öldür - Özgür Korkmazgil

31 B izlenme  
27.01.2021

VİRÜS, LÜTFEN BENİ ÖLDÜR
Özgür Korkmazgil

GALERI ZILBERMAN
01/12/2011 - 31/12/2011

Virüs , lütfen beni  öldür ;

İnsanoğlunun insanlaşma sürecinde, edindiği ve geliştirdiği akıl, dünyanın aklına galip gelmek üzere. İnsan, artık  varoluşdaki  insan değil. Yaratılan hırslı ve hızlı popülasyonun dünyasal kaynakları tüketmekte olduğunu biliyoruz.

Dolayısıyla yaşamsal krizler her geçen gün daha sert ve aşılması zor problemler gibi gözükmekte. Korkularımızla birlikte karşılaştığımız, bu bilgi hakikatın kendisi oluyor, günden güne.

Varoluşun hakikatını ararken insan, bulduğunu sandığı tüm önermeleri,  sonuçlarıyla yaşamak zorunda kalıyor. Böylelikle, insanoğlu virüs’ün ta kendisine dönüşüyor. Yani, insan  virüs gibi hareket etmeye başlıyor. Virüs, adaptasyonu oldukça yüksek bir organizmadır.

Adaptasyonu yüksek olan bu canlı, girdiği alanlardaki yapı taşlarını değiştirir ve dönüştürür. Kendisinin yeniden geliştirebileceği ortamı yaratır. Karşılaştığı ve ürettiği her savaşta performansını , donanımlarını yeniler ve güçlendirir. Esas önemlisi, bir sonraki nesle varlığını o güçlenmiş haliyle aktarır.


Fakat,  insanoğlu henüz kapalı bir sistemin içinde yaşamaya devam ediyor. Hala dünyanın dışında yaşamsal bir alan oluşturamadı.  Dünya ; kaynakları sınırlı ve kapalı bir sistemdir. Kapalı sistemler denge prensibi ile çalışır. Virüs  var olan dengeyi hiçe sayan bir organizmadır. Bu davranışın oluşturduğu durum işgalcilik olarak tanımlanabilir.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin