f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

Volkan Aslan-Hatırlatmayı Unutma-Arter

82 B izlenme  
26.06.2013
VOLKAN ASLAN
“HATIRLAMAYI UNUTMA”
2 Mayıs – 11 Ağustos 2013
ARTER

ARTER, 2 Mayıs Perşembe gününden itibaren Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının Emre Baykal küratörlüğünde gerçekleştirdiği projesi “Hatırlamayı Unutma” , ARTER’in üçüncü katında yer alıyor. Volkan Aslan, ARTER’in yeni üretimleri destekleme hedefi doğrultusunda gerçekleşen bu sergi için, haftanın günlerine dair kişisel ve toplumsal reflekslere ve hislere gönderme yapan yedi yeni iş üretti.

“Hatırlamayı Unutma”da Volkan Aslan, zamanın akışının ‘hatırlamak’ ve ‘unutmak’ yoluyla kesintiye uğradığı, öznel bir zaman algısıyla ilgileniyor. Haftalık takvimlerimiz bizi hep birlikte zamanda ileriye doğru iterken, “Hatırlamayı Unutma”daki ‘günler’ Aslan’ı geriye, kişisel belleğinde kalan izlenimlere doğru çekiyor.

Volkan Aslan, “Hatırlamayı Unutma”da sergiyi bir arada tutan ana şablon olarak ‘hafta’yı kullanırken, haftanın yedi gününü farklı hazır nesne ve kalıplar içine yerleştirip kendi kişisel deneyim ve algılarına bağlıyor; günlerin döngüsüne kendi kişisel ritminin ve zaman algısının izlerini bırakıyor.

Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” başlıklı sergisi, ARTER’de Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” adlı sergisiyle eşzamanlı olarak 11 Ağustos 2013 tarihine kadar devam edecek.

Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz