3dcb48cd-0eab-4c0c-8c19-3b578c324562.jpg

Volkan Dinçer | Umwelthesizer | Şekerbank Açıkekran - 16. Contemporary İstanbul

132 B izlenme  
16.11.2021

Volkan Dinçer 

Umwelthesizer 

7-10 Ekim 2021

Şekerbank Açıkekran - 16. Contemporary İstanbul 

Görsel sanatları toplumun farklı kesimleriyle buluşturmaya devam eden Şekerbank Açıkekran, Yeni Medya Sanatları Galerisi’nde sergilenen, Volkan Dinçer’in doğanın ihtişamı, mekanik ve sesi bir arada kullanarak oluşturduğu eseri 7-10 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşecek uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Art İstanbul’da yerini alacak.

Türkiye’nin yeni medya ve video alanına odaklı ilk sanat platformu Şekerbank Açıkekran ile çağdaş sanatı şubeleri aracılığıyla Anadolu’ya taşıyan Şekerbank, Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi ile dünyanın her yerinden sanatçılara ait eserlerini sanatseverler ile buluşturulduğu 16.  Contemporary Art İstanbul’a katılacak. Açıkekran, doğayı anlamanın yollarını sanat ile arayan Volkan Dinçer’in “Umwelthesizer” isimli video çalışması sanatseverlerle buluşacak.

Kendi gürültü teknolojilerini geliştirerek bu ekipmanlarla algı sınırlarını bulanıklaştıran ve çevre ile yeni ilişki biçimleri açan deneyim sahneleri yaratan Volkan Dinçer, neo-ritüalizm ve gürültü üzerine yaptığı araştırmaları sanatına da yansıtıyor. Sanatçının Umwelthesizer adlı eserinde, doğanın yüceliğinin insanüstü bir varlık olarak en ilkel yaşamların parçası olduğunu hatırlattığı görselleri takip eden videonun ikinci bölümünde, teknolojinin yüceliği gözler önüne seriliyor. Dinçer’in, doğa ve teknolojinin sentezini düşündüren eseri Contemporary Art İstanbul, Açıkekran standında izlenebilecek.

Devamı

Seçtiklerimiz