80a374ee-7f10-4dce-ade4-e624262072b2.jpg

Yedi Kıtada Yelkenli Döngü | Galeri Bin Yıl - Hamam Arts Hub

97 B izlenme  
9.10.2019

“Yedi Kıtada Yelkenli Döngü” 

27 Eylül – 10 Kasım 2019

 Galeri Binyıl - Hamam Arts Hub

 

 

GALERİ BİNYIL’ın İKSV’nin 16. İstanbul Bienali’ne Parelel olarak

düzenlemekte olduğu Yedi Kıtada Yelkenli Döngü’ temalı sergi ‘27 Eylül – 10 Kasım 2018 tarihleri arasına sanatseverlerle buluşuyor. 27 Türk ve 2 Yunanlı toplam 29 sanatçıdan oluşan çağdaş ve güncel kavramsal eserlere BİNYIL’ın 20.Yılında sergilerine devam ettiği mekanı olan Hamam Arts Hub 1.yılını kutlarken ev sahipliği yapıyor. Mekan, ‘Yedi Kıtada Yelkenli Döngü’ sergisiyle yapılacak kültür-sanat etkinliklerini tarihsel sürece bağlıyor. 

 

İlknur Şanal’ın  küratörlüğündeki serginin yola çıktığı görüş şu şekildedir: 

‘İnsanoğlunun faaliyetlerinin sonuçlarını ve doğaya bıraktığı etkilerini

somut olarak görebildiğimiz bir çağda yaşıyoruz. Birey olarak çevremize ve doğaya karşı gösterdiğimiz hassasiyet kadar doğayı tahrip eden işletmeler, kuruluşlara karşı vereceğimiz tepkiler de bir o kadar önemli. Her ne görüş ve inançta olursa olsun insanlar çevrelerine karşı birey olarak artık sorumlular. Dünyaya sahip çıkarak yaşadığımız dünya için gelecek kuşaklara sağlam aktarmak başlıca sorumluluğumuz olmalı. İnsanoğlunun denizlere bıraktığı çöplerin bugün çöp adaları oluşturması da çevre katliamı açısından hangi boyuta geçtiğimizi gösteriyor. İşte döngü içinde yaşadığımız çevre kirliliği girdabı içinde boğuşmaktır tıpkı spor için bu çöp girdabına girdi mi çıkamayan yelkenli veya tüm deniz canlıları gibi..’

 

HAH birleşik sanatsal oluşum, sanat galerisi ve tasarım dükkanı, kreatif çalışma alanları, sanat cafe ile birlikte çağdaş, güncel ve dijital performans yapan sanatçıların eserlerine yer verecektir. Kuruçeşme’nin prenseslerine ve kömür deposu olduğu dönemde denizcilerin ve çalışanların temizlenmesi, arınması, dinlenmesi, sosyalliği ve konforu için inşa edilen Hamamın aynı zamanda Külliyesi ile eğitimin ve araştırmanın yapıldığı bir merkez olduğu biliniyor. HAH – Hamam Arts Hub, Birleşik sanatsal oluşum içinde yer alan Galeri Binyıl sanat galerisi olarak; çağdaş, güncel sanatçıların çağdaş sanat eserleri, dijital fotoğraf, kavramsal, güncel sanat kapsamında olan galericilik hizmetlerinin tamamını sanat severlere ve koleksiyonerlere sunuyor.  Değerli bina sahibi, kurucu sayın Ersin Pamuksüzer’in sanata duyarlı yaklaşımı sayesinde HAH Projesi gerçekleşti ve gelişmeye devam ediyor. Kültür, sanat ve kreatif çalışma merkezi sanat ve su sporlarıyla uğraşan bir ekip tarafından hazırlanmıştır. 

 

‘Yedi Kıtada Yelkenli Döngü’ temalı sergi 10 Kasım tarihine kadar Hamam Arts Hub’da görülebilir.

 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz