d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Yeditepe de Zaman IV-Çok Sesli Yaklaşımlar-Ekavart Gallery

112 B izlenme  
7.11.2020
Yeditepe’de Zaman IV
“Çok Sesli Yaklaşımlar”
17 Haziran – 12 Temmuz 2014
Ekavart Gallery
 
 
EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Plastik Sanatlar Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik/Doktora, Sanat Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans Programı öğrencilerinin eserlerinden oluşan Yeditepe’de Zaman IV “Çok Sesli Yaklaşımlar” sergisine 17 Haziran - 12 Temmuz tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Bu sergi özgün olmayı amaçlayan katılımcılar için bir sıçrama tahtası niteliğindedir.
 
Sergi, bireysel gelişmelere özgür bir alan yaratmayı hedef alarak, bireysel eğilimlerini çağdaş plastik değerlerle uyum içinde çözümlemeyi bilen katılımcıların yaratıcı eserlerini izleyici ile buluşturmaktadır. Bireysel yaklaşımların tek sesliliğine karşın farklı yaklaşımların çok sesli bütünlüğünü gösteren bu sergi aynı zamanda görsel bir bilgi paylaşımıdır.
 
Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik/Doktora Programlarında Ergin İNAN başta olmak üzere M. Zahit BÜYÜKİŞLİYEN, Mustafa ATA, Aydın AYAN, Turan AKSOY, Ferhat ÖZGÜR, Fevzi KARAKOÇ, Gülveli KAYA, Hakan ÖZER, Betsy SULLAM HALFON, Sinan DEMİRTAŞ, Muammer BOZKURT, Mustafa KARYAĞDI, Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU ve Araştırma Görevlileri; Bahar ARTAN OSKAY, Seyit Mehmet BUÇUKOĞLU, Şevket Cem ONAT ve Oya ÖZKAN görev yapmaktadırlar.
 
Sergide resim, heykel, enstalasyon, video art ve özgün baskı gibi farklı disiplinler yer almaktadır.
 
Sanatçılar
 
Ahmet Duru, Bedia Ekiz, Doruk Paksoy, Gencer Uçar, Gülçin Karaca, Hadra Tanrıverdi Birecik, Handan Özsoy, Hatice Karadoğan, Haydar Akdağ, Filiz Hatipoğlu, İlayda Madenci, Koray Kibar, Küdem Katerina Turpoğlu, Maartiz, Maryam Zadeh Salahi, Melike Uçku, Meral Yıldız, Merve Dündar, Muhammed Sefa Çakır, Necla Tosmur, Nurdan Duman, Özge Kahraman, Pınar Ceylan, Rengin Altınalmaz, Resul Rzayev, Saliha Yılmaz, Selin Özmen, Selman Sincar, Serap Kökten, Sevim Kaya, Sima Najafi Yadegari, Şevket Cem Onat, Tolga Turan, Yasemin Keltek, Yavuz Fırıldak, Yiğit Dündar, Zafer Ali Akşit, Zilan Gamze Çelik.
 
* Ekavart Gallery, EKAV Vakfı kuruluşudur. Sergilerden elde edilen gelir, sanat dalında eğitim gören bursiyerlerimize aktarılmaktadır.
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz