Zaman Zaman İçinde - Sadun Ersin

33 B izlenme  
3.12.2020

Zaman Zaman İçinde - Sadun Ersin
Ruhun Özgürlüğü - Leyla Ersin
EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, iki farklı sergi ve konsept ile yola çıkan sanatçılar, Sadun Ersin ve Leyla Ersin’in çalışmalarını 8-31 Aralık 2009 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de sanatseverlerle buluşturdu.

Büyük bir bölümü birbirinden farklı minerallerden oluşan yeryüzü ve arkeolojik sanat yapıtlarının maddesel kaynağı kristaller, Sadun Ersin’in resimlerinde ölü doğa mantığı içerisinde ele alınmakta ve sanatçının yorumu ile biçimlenmektedir. Tuallerde, uzak geçmişe ait elemanlar ile sanatçının bugünkü yorumu iç içe girişmektedir. Geçmiş zaman ile bugünkü zaman, aynı potada birleşmekte ve sanatçının konseptini oluşturmaktadır.

Leyla Ersin’in baskı resim sergisinde ise eserlerinin hareket noktası, ruhun özgürlüğü ile ilişkilenen özlü sözlerdir. Sanatçı “ Bizler için içeriği açısından bir değer taşıyan bazı söylemler, kişilere ulaştıkları zaman, anlamlar çoğalmaya başlar. Söz kişiye ulaştığı ve yorumlandığı zaman bize ait gerçek oluşur ve sözlerin yolculuğu, etkileri ile birlikte bizde yankılanmaya devam eder” diyerek, onları resmetmekten çok, kendisinde oluşan çarpışmayı hissettirmeye çalışmıştır.
Ekavart Gallery, 8 -31 Aralık 2009 tarihleri arasında izleyenleri, Sadun Ersin Zaman Zaman İçinde” ve Leyla Ersin “Ruhun Özgürlüğü” sergilerine davet ediyor.

Vinkara Şaraplarının Katkılarıyla
KONU : Sadun Ersin – Leyla Ersin “Zaman Zaman İçinde / Ruhun Özgürlüğü” Resim Sergisi
YER :Ekavart Gallery
TARIH : 8 – 31 Aralık 2009
AÇILIŞ : 8 Aralık 2009 Salı, Saat: 18:00 Süzer Sanat Merkezi, Ritz Carlton Hotel Yanı Gümüşsuyu–İstanbul
Tel: (0212) 252 81 31
info@ekavartgallery.com www.ekavartgallery.com

Devamı

Seçtiklerimiz