80a374ee-7f10-4dce-ade4-e624262072b2.jpg

Zeki Serbest-Bizim Oralar-Ekol Sanat Galerisi

153 B izlenme  
17.01.2014
Zeki Serbest
Bizim Oralar
10 Ocak - 10 Şubat 2014
Ekol Sanat Galerisi
 
 
Bugün isteyip de yaşayamadığı, geçmiş zamanda tadı yarım kalmış anılarının hayal dünyasını  tuvale yansıttığı 'Bizim Oralar' adlı sergisiyle Zeki Serbest, 10 Ocak - 10 Şubat 2014 tarihleri arasında İzmir, Ekol Sanat Galerisi' nde yer alıyor. 
 
 
Eserlerinde genellikle kırsal kesimdeki yerleşim alanlarını yorumlayan sanatçı, peysaj resimleriyle tanınıyor. Kış günlerinin soğukluğunu, köy evlerinin sıcak tonlardan oluşan  kiremitleriyle yumuşatırken, dostluğun simgesi olan atları, zor şartların ve emeğin simgesi kızakları, oluşturduğu figürleri ile de köy insanını resmediyor.
 
Yaşadığımız metropolün aksine fazla konutlaşmanın olmadığı,  iç içe yerleşmiş köy evleriyle, birbirine bağlı ve destek olmayı,  az ama öz olanın kıymetini bilmeyi anlatıyor. Doğada gördüğümüz hızlı değişimleri, hayalci bir biçimde tuvaline yansıtan Serbest'in yükselen bulutları umudu, bembeyaz karları ise saf sevgiyi  simgeliyor.
 
Zeki Serbest; renk, ışık ve lekesel değerleri ile içinde yarattığı dünyasıyla, izleyicide düşünsel bir başlangıç yaratıp, kendi hayallerini izlemeye davet ediyor.
 
Yaklaşık 70 adet eserin yer alacağı sergi, 10 Ocak - 10 Şubat tarihleri arasında, İzmir Çiğli'deki Ekol Hastaneleri'nin yanında bulunan Ekol Sanat Galerisi'nde görülebilir.
 
Müzik:Müzikotek
 
 
Devamı

Seçtiklerimiz