973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

ARTtv'de 2019 Yılında En Çok İzlenen 12 Sergi | ARTtvNews

ArtNews

4 yıl önce

Sanatın gündemini tutan, arşiv hizmeti ile güzel sanatlar okullarında öğrencilerin derslerde faydalandığı, akademisyenlerin kaynak olarak kullandığı ve günde binlerce sanatsevere ulaşan ARTtv'de, bu yıl toplamda 120’nin üzerinde sanat etkinliğinin konu olduğu video izlediniz. Her ay ortalama 50.000 sanatseverin ziyaret ettiği arttv.com.tr’de bazı videolar gündeme oturdu ve izlenme rekorları kırdı. ARTtv'de en çok izlenen 12 sergiyi sizler için hazırladık.Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar | Pera Müzesi

Pera Müzesi, mürekkep sanatının farklı yorumlarına odaklanan “Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar” başlıklı sergiye 11 Nisan - 28 Temmuz tarihleri arasında ev sahipliği yaptı Küratörlüğünü Karen Smith’in üstlendiği sergi, çalışmalarını Çin’de sürdüren farklı kuşaklardan on üç sanatçının, mürekkep resim geleneğini günümüze nasıl taşıdıklarını yansıtan sergi ARTtv'de en çok izlenen sergiler arasında.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/murekkepten-cin-guncel-sanatindan-yorumlamalar-pera-muzesiTürkiye'nin İlk Online Sanat Televizyonu ARTtv 11 Yaşında!

‘‘Sanatla Randevunuz var’’ sloganı ile 1 Ağustos 2008’de İnci Aksoy tarafından kurulan Türkiye’nin ilk online sanat televizyonu ARTtv, en güncel sergileri, sanatçılarla en özel röportajları, Türkiye’den ve dünyadan müzeleri, sanat fuarlarını ve bienalleri 11 yıldır sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Bu video sanatseverlerin ilgisi ile en çok izlenen videolar arasına girdi.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/turkiyenin-ilk-online-sanat-televizyonu-arttv-11-yasinda
Contemporary 19 | Cİ Özel Açılış | Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu

Yerli ve yabancı güncel sanatı izleyicilerle buluşturmayı amaçlayan ve her geçen yıl bu amacı doğrultusunda kendine yenilikler katarak yoluna devam eden Contemporary Istanbul (CI), bu sene 14. kez, 12-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/contemporary-19-ci-ozel-acilis-lutfi-kirdar-kongre-ve-sergi-salonu
Step İstanbul | Tomtom Kırmızı

Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood işbirliğinde, sanat herkesin hayatının bir parçası olmalıdır fikri ile bu yıl birincisi gerçekleştirilecek Step Istanbul 25-28 Nisan tarihleri arasında herkesi “Tomtom Kırmızı” ve İtalyan Lisesi’nin bahçesinde buluşturdu.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/step-istanbul-tomtom-kirmizi

Base İstanbul | Akaretler Sıraevler 25-27 | 29-31

BASE, 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun sanatçı adaylarını Akaretler Sıraevler’de sanatseverlerle buluşturuyor. Bu yılki sergi 20 şehirden ve 30 üniversiteden 107 yeni mezunun katılımıyla ve 120 eserle gerçekleşti. ARTtv'de yoğun ilgiyle izlenen Base en çok izlenen videolar arasında yerini aldı

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/base-istanbul-akaretler-siraevler-2527-2931


ARTER | Dolapdere

Vehbi Koç Vakfı’na bağlı bir kurum olarak 2010 yılında açılan Arter, vakfın 50. kuruluş yıldönümünü kutladığı 2019 yılında, Dolapdere’deki yeni binasına taşındı. Arter’in, İngiliz mimarlık ofisi Grimshaw Architects imzasını taşıyan yeni binası, şehrin önemli kültür yapıları arasında yerini aldı.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/arter-dolapdere


Mehmet Aksoy | Şamanlar ve Mitler Dünyası | Tophane-i Amire

Heykeltıraş Mehmet Aksoy’un “Şamanlar ve Mitler Dünyasında” adını verdiği sergisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Âmire Kültür Sanat Merkezi’nde 3 Nisan – 15 Mayıs 2019 arasında ziyaretçilerle buluşturdu ve ARTtv'de çok izlenen videolar arasına girdi.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/mehmet-aksoy-samanlar-ve-mitler-dunyasi-tophanei-amire

16. İstanbul Bienali | Yedinci Kıta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 16. İstanbul Bienali, Yedinci Kıta başlığı altında 25 ülkeden 56 sanatçının 220’den fazla eserini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nin Tophane’deki binasının yanı sıra Pera Müzesi ve Büyükada’da bir araya getirdi.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/16-istanbul-bienali-yedinci-kita

 “Türk ve Dünya Basınında Atatürk” Kitap Sergisi | Ekavart Gallery

Koçak Koleksiyon tarafından koleksiyonerlere özel olarak sunulan ve Ulu Önder Atatürk’ün 1912-1938 tarihleri arasında Türk ve dünya basınında yer alan haberlerini kronolojik bir dizilişle veren “Türk ve Dünya Basınında Atatürk” koleksiyon kitapları, Türkiye’nin en önemli vakıflardan biri olan EKAV Vakfı’na bağlı EKAVART Gallery’de sergilendi. Sanatseverlerin ilgisi ile en çok izlenen videolar arasına girdi.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/turk-ve-dunya-basininda-ataturk-kitap-sergisi-ekavart-gallery

Picasso: Gösteri Sanatı | Arkas Sanat Merkezi

Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerdeki önemli kurumların yer aldığı “Picasso-Méditerranée” projesi kapsamında düzenlenen sergiler serisinde Arkas Sanat Merkezi, Türkiye’yi “Picasso: Gösteri Sanatı” sergisiyle temsil ediyor. ARTtv'de yoğun ilgiyle izlenen ''Picasso: Gösteri Sanatı'' en çok izlenen videolar arasında yerini aldı.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/picasso-gosteri-sanati-arkas-sanat-merkezi

EKAV-ARTIST | New Generation 5 | Ekavart Gallery

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, kuruluşunun 27. yılında, üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere karşılıksız burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine destek olmaya devam ediyor. Bu yıl beşincisi düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation 5” sergisi Ekavart Gallery’de 14 Mayıs – 29 Haziran tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/ekavartist-new-generation-5-new-generation-5-ekavart-gallery

Ahmet Güneştekin | Hafıza Odası | Pilevneli Project | Mecidiyeköy

Ahmet Güneştekin’in nesneler üzerinden bellek politikalarının doğasına baktığı kişisel sergisi Hafıza Odası PİLEVNELİ Project sunumuyla 6 Aralık – 26 Ocak tarihleri arasında gerçekleşiyor. DAAX Corporation sponsorluğunda Pilevneli Mecidiyeköy’de açılan sergi, sanatçının farklı sanatsal disiplinlerle etkileşim içinde çalıştığı işlerini bir araya getirerek, materyalleri yorumlama çeşitliliğine ve sergileme pratiğine bakıyor.  
 

İzlemek için aşağıdaki linke TIKLAYIN

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/ahmet-gunestekin-hafiza-odasi-pilevneli-project-mecidiyekoyEn Çok Okunanlar

Bizi Whatsapp'ta takip edin