5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Nordik Film Günleri İçin Geri Sayım Başladı | ARTtvNews

ArtNews

5 yıl önce

Akbank Sanat, 7-29 Haziran tarihleri arasında “Nordik Film Günleri”ne ev sahipliği yapıyor. İsveç Başkonsolosluğu, Norveç ve Danimarka Büyükelçilikleri’nin katkılarıyla, güncel İsveç, Norveç ve Danimarka sinemasından toplam 9 seçkin filmin gösterileceği “Nordik Film Günleri”nde, filmler orijinal dillerinde ve Türkçe alt yazılı olarak gösterime girecek.TUTUNAMAYANLAR- TJUVHEDER
Yönetmen: Peter Grönlund
Oyuncular: Malin Levanon, Lo Kauppi, Tomas Neumann
Yapım ve Format: İsveç, 2015, 92’, Blu-ray
Sokaklarda kanun dışı maddeler satan Minna evinin kirasını ödeyemeyince, birkaç genç suçluyu kandırır ve paralarını alır. O sırada, çocuğu devlet tarafından elinden alınan Katja ile tanışır. Sorumluluk ve birlikten yoksun bir toplumda Minna’nın varolma mücadelesi üzerine sosyal, politik bir dram.
12 HAZİRAN 2018 SALI
Saat: 19.00 Bilet fiyatı: 5 TLCİDDİ BİR OYUN - DEN ALLVARSAMMA LEKEN
Yönetmen: Pernilla August
Oyuncular: Sverir Gudnason, Karin Franz Körlof, Liv Mjönes
Yapım ve Format: İsveç, 2016, 115’, Blue-ray
Birbirlerine delicesine aşık olan genç bir çiftin, gazeteci Arvid Stjärnblom ve Lydia Stille’nin öyküsü. Çift, saf bir aşkın hayalini kurmaktadır ama bu hayal, düşleyebileceklerinden çok daha büyük bir fedakarlık gerektirecektir.
8 HAZİRAN 2018 CUMA
Saat: 19.00 Bilet fiyatı: 5 TLSONSUZ YAZ- ODÖLIGA
Yönetmen: Andreas Öhman
Oyuncular: Madeleine Martin, Filip Berg, Torkel Petersson
Yapım ve Format: İsveç, 2015, 107’, Blu-ray
Isak ve Em bir Yaz akşamında Stockholm’de tanışırlar ve birbirlerine aşık olurlar. Her şeyi arkalarında bırakarak, Kuzey İsveç’in nefes kesici manzaraları tanık olacakları bir yolculuğa çıkarlar. Ama gamsızca başladıkları bu yolculuk, kısa süre sonra panik içinde bir kovalamacaya döner.
13 HAZİRAN 2018 ÇARŞAMBA
Saat: 19.00 Bilet fiyatı: 5 TLBENİMLE YÜRÜ- DE STANDHAFTIGE
Yönetmen: Lisa Ohlin
Oyuncular: Mikkel Boe Folsgaard, Sebastian Öberg, Magnus Jarlbo
Yapım ve Format: Danimarka, 2016, 101’, Blu-ray
Afganistan’a göreve gönderilen Thomas ağır bir şekilde yaralanmıştır. Yerel rehabilitasyon merkezinde, bir yakınına tekrar iyileşmesi için yardım eden ve Kraliyet danimarka balesi’nin yükselişte olan bir dansçısı olan Sofie ile tanışır. Sofie ona daha hızlı iyileşebilmesi için yardım teklifinde bulunur. Farklılıklarına rağmen, aralarında duygusal bir bağ oluşur.
29 HAZİRAN 2018 CUMA Saat: 19.00
UZUN LAFIN KISASI- LANG HISTORIE KORT
Yönetmen: May El-Toukhy
Oyuncular: Mille Hoffmeyer Lehfeldt, Jens Albinius, Trine Dyrholm
Yapım ve Format: Danimarka, 2015, 90’, Blu-ray
30’lu yaşlarının sonunda olan Ellen ve arkadaşlarının mükemmel ilişkiler yaşamada çektikleri zorlukları ve gerçek aşkın ne olduğunu yeniden değerlendirmelerini konu eden, sekiz ayrı bölümden oluşan bir film.
28 HAZİRAN 2018 PERŞEMBE Saat: 19.00

Hazırlayan: Pınar SaraçoğluEn Çok Okunanlar