5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Şubat Ayı Etkinliklerinizi Sizin İçin Seçtik | ARTtvNews

ArtNews

6 yıl önceAçık Diyalog İstanbul, Şubat ayı içerisinde hem yetişkinler hem de çocuklar için günü değerli kılacak etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Ücretli ve ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinlikleri şimdiden ajandanıza not etmenizi ve kaydınızı yaptırmanızı öneririz.
Ali Pınar ile Sinema Kültürü

Açık Diyalog İstanbul kültürel etkiniklerine Ali Pınar ile Sinema Kültürü ile devam ediyor. Oyuncu, yönetmen ve yapımcı Ali Pınar’ın vereceği 6 haftalık bir eğitimle, katılımcılar, kısmi bir sinema nosyonu edinecektir. İkişer saatten oluşan bu yoğunlaştırılmış süreçte, çeşitli filmlerden örnek sahneler eşliğinde, sinema tarihi, film türleri, ülke sinemaları, auteur yönetmenler, senaryo yapısı ve film analizi gibi konular ele alınacaktır. Bu sürecin sonunda katılımcılar, bilinçli olarak film seçme ve izlemenin inceliklerini öğrenmiş olacaklar.

8,15 ve 22 Şubat, 1,8 ve15 Mart. Saat 19.00 – 20.30
Seminer 6 hafta sürecektir. 6 Şubat’a kadar katılım yapılması gerekmektedir.
Yetişkinler İçin Van Gogh Atölyesi

Bu atölyede Van Gogh’un hayatı, snatı ve çalışmaları anlatılırken, bir yandan da katılımcılar Van Gogh’un çalışmalarından aldıkları ilham ile kendi 2 boyutlu ve 3 boyutlu çalışmalarını yapacaklar.

10 Şubat Cumartesi, 14.30 - 15.30.
Kayıtların 9 Şubat’a kadar yapılması gerekmektedir.

Ahmet Elhan ile Fotoğraf Atölyesi

Ahmet Elhan seminerlerinin ikincisi; optik imgenin kurulması üzerine odaklanıyor. Yerler, bedenler, yüzler ve nesneler temel alınarak imge yapılandırmasının olanakları inceleneceği bu çalışmanın hedefi; katılımcıların tartışılan örneklerin ışığında kendilerine ait bir imge dizisi yapılandırmaları ve üzerinde çalışabilecekleri bir proje ortaya çıkarmalarıdır.

16 ve 28 Şubat, 14 ve 28 Mart, 11 ve 25 Nisan 2018, 19.30 – 21.30.
Seminer 6 hafta sürecektir, başvuruların 14 Şubat’a kadar yapılması gerekmektedir. 

Felsefe Semineri: Yabancılaşma
 
Prof. Dr. Örsan Öymen’in bu sunumunda yabancılaşma konusunda otaya atılan belli basil felsefi kuramlar özetlenecek ve irdelenecektir. Bu çerçevede, Friedrich Nietzsche, Soren Kierkegaard, Karl Marx, Martin Heidegger ve Jean-Paul Sartre gibi filozofların Varlık Felsefesi ve Siyaset Felsefesi alanlarındaki tezleri anlatılacak ve tartışmaya açılacaktır.
 
23 Şubat Cuma, 18.00 – 20.00
Kayıtların 20 Şubat tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Çocuklar İçin Fikret Mualla ve Frida Kahlo Atölyesi

Bu atölyelerde Fikret Mualla ve Frida Kahlo’nun hayatları, sanatları ve çalışmaları anlatılırken, bir yandan da katılımcılar sanatçıların çalışmalarından aldıkları ilham ile 2 boyutlu ve 3 boyutlu çalışmalarını yapacaklardır.

18-25 Şubat, saat 15.00-16.00.
Kayıtların 17 Şubat’a kadar yapılması gerekmektedir.
Hazırlayan: Pınar SaraçoğluEn Çok Okunanlar