Yiğit Yazıcı’nın Renkli Dünyası Yazan: Yasemin Vargı

Yasemin Vargı

11 yıl önce
“İşte Böyle” adlı sergisiyle Yiğit Yazıcı bir kez daha renklerin muhteşem uyumu ile kendine özgü desenleri ve cizgisiyle karşımıza çıkıyor. Her bir desen, çizgi ve rengin çok ince düşünüldüğü bu tablolara her baktığınızda farklı bir detay veya objeler keşfedebiliyorsunuz.Berber dükkanlarından uçaklara , fotoğraf makinelerinden motorsikletlere, Yiğit Yazıcı günlük yaşamdan aldığı bu obje ve temaları izleyiciye farklı bir perspektifden sunuyor. Hergün görmeye alıştığımız, bazen sıkılıp bıktığımız, ya da çok arzuladığımız bu nesneler Yiğit Yazıc’nın eserlerinin baş kahramanları oluyor. Yiğit Yazıcı kullandığı renklerin uyumunun yaşama sevincini temsil ettiğini dile getiriyor.


Sanatseverler bu sergide Yiğit Yazıcı’nın 2011 den bu yana ürettiği tabloları dışında , sanatçının  , kendi perspektifinden fotografladığı dünyasını , ilham aldığı objeleri ve atolyesinden kareleri de görme şansını yakalıyor.


Sanatçının 1989 yıllına uzanan eskiz defteri ve çizimlerini incelerseniz Yiğit Yazıcı’nın eserlerinin çıkış noktasını ,  ilham kaynaklarını , kısacası geçmişinide  yakından görmüş olacaksınız!Galeri Linart’ta 25 Nisan’da sergisi başlayan Yiğit Yazıcı’nın son 3 senedir görmediğiniz eserleri 25 Mayıs’a kadar sanatseverlere açık.
İyi seyirler!
Yazı ve Fotoğraflar: Yasemin VargıEn Çok Okunanlar