f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg
1.Yunus Ensari Resim Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

1.Yunus Ensari Resim Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

16 B izlenme  
5.12.2014


Taurus AVM’de düzenlenen “1.Yunus Ensari Resim Yarışması”’nda ödüller sahiplerini buldu. Eserleri sergilenmeye başlanan ressamlar, çalışmaları ile sanatseverlerden tam not aldı.Prof. Dr. Fevzi Karakoç, Prof. Dr. Tansel Türkdoğan, Prof. Dr. Zafer Gençaydın, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen, Doç. Dr. Sait Rüstem ve Yalçın Gökçebağ gibi önemli isimlerin jüri üyeliğinde gerçekleşen elemeler sonucunda birinciliği elde eden Damla Torun Oğuz (Ankara), ikinci Osman Arık (Ankara), Taurus AVM’deki Platform A Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle ödüllerini Taurus AVM Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ensari’den aldı. Üçüncü olan Ezgi Yüksel’in (Adana) ödülü ise bir yakınına teslim edildi.Yarışmada dereceye giren ve sergilemeye alınan eserler, sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen, sanata dair derin sohbetlere sahne olan tören ve sergi açılışında ressamlar, eserlerinin öykülerini ziyaretçiler ile paylaştı.


1.lik ödülü - Damla Torun Oğuz - Dağların Yüreği

Detay çalışmaları ile büyük beğeni toplayan ”Klasik Otomobil” temalı eserin sahibi, yarışma ikincisi Osman Arık ise, “Klasik otomobillerin ayrıntıları ve ruhu her zaman ilgimi çekmiştir. 3,5 ayda tamamladığım bu eserimde aracın çok küçük bölümünü bile resmetmem bazen günler aldı. Ödüle değer görüldüğü için çok mutluyum” diye konuştu.


2.lik ödülü - Osman Arık - Geçmişe Duyulan Özlem


3.lük ödülü - Ezgi Yüksel - Büyük Umutlar


Mansiyon - Haşim Arslan - Alegori


Mansiyon - İrfan Dönmez

Genç ressamları desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmaya 28 ilden 18-40 yaş arası ressamların 187 eseri katılmıştı. Sanatseverler, birbirinden güzel eserleri 4 Aralık 2014 tarihine dek Taurus AVM Platform A Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Devamı

Seçtiklerimiz