d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg
BASE Istanbul İçin Başvurular Devam Ediyor!

BASE Istanbul İçin Başvurular Devam Ediyor!

8 B izlenme  
13.06.2017
BASE Türkiye’deki ilk kolektif Güzel Sanatlar Fakülteleri yeni mezunlar sergisi. Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden 2017 yılında mezun olacak öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor.

Yeni mezun sanatçı adaylarını kamu, sanat sektörü, yaratıcı endüstriler ve medya ile buluşturmayı hedefleyen BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde onlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor . Türkiye’nin gelecek sanatçı nesline ışık tutacak olan Base, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverlerin ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.

14-17 Aralık 2017 tarihlerinde Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Base, tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden 2017 yılında mezun olacak lisans ve lisans üstü öğrencilerinin başvurularını bekliyor. Başvuru süreci 1 Temmuz’a kadar devam edecek.
 

Base’in seçici kurulunda dünyanın en büyük uluslararası misafir sanatçı programlarından birini sunan, Londra merkezli Delfina Foundation'ın kurucusu Aaron Cezar, Borusan CEO’su ve koleksiyoner Agah Uğur, seramik sanatcisi Alev Ebuzziya Siesbye, koleksiyoner Aslı Bilge, koleksiyoner&sanat yazarı Banu Çarmıklı, Metropolitan Müzesi’nin Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’den sorumlu, modern ve çağdaş yrd. küratörü Clare Davies, İstanbul Modern Sergiler ve Programlar Direktörü Çelenk Bafra, dünyanın en önemli sanat fuarlarından The Armory Show'un Direktörü Deborah Harris, Galerist yönetici direktörü Doris Benhalegua, sanatçı Ergin İnan, sanatçı Hera Büyüktaşçıyan, fotoğraf sanatçısı Murat Germen, Amerika’nın sanat alanında önde gelen lisansüstü eğitimlerinden birini veren New York Academy of Art’ın dekanı Peter Drake, Dusseldorf merkezli Galerie Voss direktörü Rudiger Voss, Daire Sanat kurucusu Selin Söl, grafik tasarım sanatçısı/art direktör Stephan Bundi, Spot Projects kurucusu/ koleksiyoner Tansa Mermerci Ekşioğlu, Piartworks kurucusu Yeşim Turanlı ve heykel sanatçısı Ziyatin Nuriev yer alıyor.
 

BASE, İstanbul Tasarım Bienalı dahil pek çok önemli kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapan tarihi ve görkemli Galata Rum Okulu binasında gerçekleşecek.

Tophane ve Galata Köprüsü arasında önemli ve merkezi bir konumda bulunan bina, neo-klasik mimarisi, yüksek tavanları ile bugün tarihi ve nostaljik yapısını muhafaza ederek sergiler için eşsiz bir atmosfer sunuyor. BASE, okulun tüm katlarında yaklaşık 2.300 metrekarelik bir alana yayılacak.

Ayrıca Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan BASE’te ayrıca pek çok seminer, sanatçı konuşması ve atölye çalışması da katılımcılarla buluşacak.

Son başvuru tarihi: 1 Temmuz 2017
Başvuru için: https://www.base.ist/ 

Devamı

Seçtiklerimiz