3ed9bb05-596e-4bd5-bdad-96342b793089.jpg
Koleksiyoner, iş kadını Leyla Alaton'a, Kasım ayı içerisinde ekavart.tv'de izleyebildiği ve en beğendiği sergileri sorduk.

Leyla Alaton ekavart.tv'de İzledi, Seçti... TOP 5 Sergi

12 B izlenme  
27.11.2015


Koleksiyoner, iş kadını Leyla Alaton'a, Kasım ayı içerisinde ekavart.tv'de izleyebildiği ve en beğendiği 5 sergiyi sorduk.


 

Alaton'a göre birincilik 12-15 Kasım arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen Contemporary Istanbul.
 Alaton, 84.000 kişinin gezdiği fuarı, ekavart.tv'de yaklaşık 250.000 izleyicinin izlemesinin, sanat adına mutluluk verici olduğu belirtti ve fuarın öne çıkan eserlerini görmenin, Ali Güreli ve Hasan Bülent Kahraman'dan fuarın 10 yıllık hikayesini izlemenin önemini vurguladı.

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/contemporary-istanbul-15-ozel-acilis-lutfi-kirdar-kongre-ve-sergi-sarayiAlaton'un seçtiği ikinci sergi: Contemporary Istanbul'da Olcay Art standında yer alan Adnan Çoker'in 29 tabloluk 'Alfabe' serisi oldu.
Alfabe'yi usta sanatçı Adnan Çoker'in anlatımıyla izlemek de büyük bir şans diye ekledi.

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/adnan-coker-alfabe-olcay-art


2007 yılında kaybettiğimiz sanatçı Asım İşler'in 1987-1992 yılları arasındaki 2. Paris Dönemi'ni konu alan sergi, Alaton'un üçüncü önerisi oldu.
21 Kasım'da sona eren Asım İşler'in sergisini kaçıranlar, sergiyi ekavart.tv arşivinde görebilir.
Üstelik sergiyi Prof Kaya Özsezgin'in anlatımıyla izleyeceksiniz!

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/asim-isler-2-paris-donemi-resimleri-galeri-isik
Günümüzde büyük bir sorunlarından kadına şiddet ve taciz karşısında, kadının sessiz kalma mağduriyetini konu alan Gülin Hayat Topdemir sergisi Alaton'un dördüncü seçeneği.26 Aralık'a kadar devam eden sergi için Galeri Zilberman'ın bir müzeye çevrilmesi sergiyi daha da etkileyici kılmış.Leyla Alaton diyor ki,''Salon Rouge'' mutlaka gezilmeli!

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/gulin-hayat-topdemir-salon-rouge-galeri-zilberman
Ekavart Gallery'de yer alan ressam Aydın Arkun ve Heykeltraş Nilay Özenbay'ın eserlerini bir araya getiren ''Soyut Yansımalar'' Alaton'un listesinde beşinci sırada.''Açılışına katıldığım serginin hemen ertesi sabah ekavart.tv'de yayına girmesi ve izlerken içinde kendimi de görmek, tatlı bir sürpriz oldu benim için'' diyen Alaton, serginin görülmesi gerektiğini ekledi.

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/aydin-arkun-nilay-ozenbay-soyut-yansimalar-ekavart-gallery


 

Leyla Alaton seçtiği sergileri TIK'layın izleyin.
Follow Your Art www.ekavart.tv

 

Devamı

Seçtiklerimiz