f2af643b-1f2b-4576-a0c7-c8029d8139a4.png

ekavart.tv 7. yılında

447 B izlenme  
5.11.2020
Türkiye'nin İlk Online Sanat televizyonu 7 Yaşında!
 
Bir TIK’la BİN SANAT 7 yıldır ekavart.tv’ de izleniyor!
‘‘Sanatla Randevunuz var’’ sloganı ile 1 Ağustos 2008’de İnci Aksoy tarafından kurulan Türkiye’nin ilk online sanat televizyonu ekavart.tv, en güncel sergileri, sanatçılarla en özel röportajları, Türkiye’den ve dünyadan müzeleri, sanat fuarlarını ve bienalleri 7 yıldır sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.
İnteraktif yapısıyla sanatın her dalından binlerce videonun yer aldığı ekavart.tv’nin, aylık ortalama 1.000.000 videosu görüntüleniyor. Türkiye’nin en zengin görsel sanat arşivi olma özelliğini taşıyan ekavart.tv’den, birçok Güzel Sanatlar Okulu kaynak olarak faydalanıyor.
Sanatseverlerin ilgiyle takip ettiği ekavArtBlog’ da uluslararası sergileri, müze ve fuarları gezip yorumlayan yazarlarımız; İnci Aksoy, Leyla Alaton, Özlem Avcıoğlu, Banu Çarmıklı, Gönül Özgürel, Aslı Özok, Yasemin Semercioğlu ve Yasemin Vargı yazılarıyla izleyicileri sanat yolculuğuna çıkarıyor. 
Türkiye’nin ilk online sanat televizyonu ekavart.tv tanıtımlarında, çağdaş sanatın genç temsilcileri ile işbirliği yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Ardan Özmenoğlu’nun Post-it’lerle sanat eserine dönüştürdüğü logo çalışmasından sonra, bu sene de, Retro ile teknolojiyi biraraya getiren kolajlarıyla dikkat çeken sanatçı Mihriban Mirap, gündemdeki sanatı takip edebilmek için ‘Follow Your Art @ekavart.tv’ sloganı ile tanıtım görsellerini tasarladı.
Follow Your Art @ ekavart.tv! 

Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz