f2af643b-1f2b-4576-a0c7-c8029d8139a4.png
‘Pop Art’ın babası’ İstanbul’da ‘Pop Art'ın babası’ Andy Warhol'un daha önce Türkiye'de sergilenmeyen orijinal 3 eseri İstanbul’da.

‘Pop Art’ın babası’ İstanbul’da

13 B izlenme  
6.09.2011
Gallery LiNART ve ALANistanbul'un ortak düzenledikleri "Pop Art Extended" sergisi 15 Eylül’de başlıyor.  Pop Art'ın biçimsel ve içeriksel unsurları ile yeni bir hesaplaşma projesi olan sergide; genç sanatçıların çalışmalarının yanı sıra, "Pop Art'ın babası" Andy Warhol'un daha önce Türkiye'de sergilenmeyen orijinal 3 eseri de yer alıyor.

"Pop Art Extended" sergisi, çağdaş sanatın görsel unsurlarını en çarpıcı şekilde kullanan genç sanatçıları bir araya getirerek, Pop Art akımına altın çağını yaşatan en önemli sanatçılardan Andy Warhol ile karşılıklı diyaloglarını sanatseverlere sunuyor. Andy Warhol'un Elizabeth Taylor, Mick Jagger ve Uncle Sam'e ait eserlerinin yer alacağı sergide; eserleri bulunan genç sanatçılar ise; Arda Yalkın, Ayline Olukman, Ayşegül Sağbaş, Deniz Beşer, Gökçe Çelikel, Halil Vurucuoğlu, Monika Bulanda, Murat Pulat, Yiğit Yazıcı ve Zeynep Beler.

Devamı

Seçtiklerimiz