98fbaeac-95fb-473a-9f15-e5c0eeb3dab4.jpeg
Geçtiğimiz hafta Paris'teki en prestijli sanat etkinliklerinden biri olan ART en CAPİTAL 25-30 Kasım 2014 tarihleri arasında Grand Palais'de gerçekleşti.

Yalçın Bilgin Paris Grand Palais’ de

14 B izlenme  
6.12.2014Geçtiğimiz hafta Paris'teki en prestijli sanat etkinliklerinden biri olan ART en CAPİTAL 25-30 Kasım 2014 tarihleri arasında Grand Palais'de gerçekleşti.
Tüm dünyadan seçkin 2500 sanatçının katıldığı bu sergide 4 ana bölümden oluşuyordu.
-Artistes Français
-Artistes İndependants
-Dessin et Peinture a l'Eau
-ComparaisonsBu kapsamda Comparaisons bölümünde EKAV / Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı bursiyerlerimizden Yalçın BİLGİN tüm sergideki tek Türk sanatçısı olarak Kristaller  adlı çalışmasıyla katıldı.28 sanat grubundan oluşan COMPARAİSONS 'ta Groupe de l'Apperance et De l'İmaginaire 'in Grup şefi ASİLVA'nın özel davetiyle Yalçın Bilgin sergiye dahil oldu.

Bu Grupta ASİLVA, BİLGİN, BİNET-OUAKKA, CASTELLANO, LORSA, NACHO DE VILLALONGA, NOBİLE, SARKIS, SARTORETTO, SCHNEE, SEJOURNE, SLOBO, TEISSE-RENC gibi bircok ülkeden sanatçı yeraldı.BİLGİN Kristal seri çalışmalarından bir büyük bir de küçük resimini sergiledi.
BİLGİN'in sergisine Paris Baskonsolosu ve Eşi,  diplomatlar, hocası Abraham PİNCAS ve eşi Natalie PİNCAS, yerli ve yabancı koleksiyonerler ve sanatsever dostları geldiler.Aynı zamanda Conseil National Français des Arts Plastique(Fransız Milli Plastik Sanatlar Konseyi)Başkanı ve delegesi tarafından CNFAP'a üye olmaya davet edildi.

Paris'teki bu büyük sergiye ilgi o kadar büyüktü ki koleksiyonerlerin ve sanat severlerin oluşturduğu kuyruklar Grand Palais 'den Champs Elysees'ye kadar uzanıyordu.Görkemli bir açılışın ardından ART en CAPITAL son güne kadar büyük ilgiyle sanattseverlerle buluştu.


ASILVA, CNFAP Başkanı Andre HERVIO (President du Conseil National Français des Art Plastique), Yalçın Bilgin, Başkonsolosumuzun Eşi Deniz Kadıoğlu ve Sayın Başkonsolosumuz İhsan Emre Kadıoğlu


Fotoğraflar: Raphael Pincas

Devamı

Seçtiklerimiz