5 Dakika Özel - Dilan Bozyel

55 B izlenme  
3.11.2020

01 Temmuz 1985 Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel, müzik dergilerine yazmaya başladığı dönemlerde konser/sahne kareleri çekerek başladı profesyonel fotoğraf hayatına; ardından çeşitli sanat organizasyonlarında art direktörlük yaparak piyasaya adım attı.

Eğitim hayatını Londra' da sanat yönetimi, fotoğraf ve reklam dersleri alarak tamamladı. Londra' da yaşadığı süre boyunca piyasada aktif bir şekilde fotoğraf işlerine devam etti. Okul hayatında uzmanlık alanı olarak seçtiği ders moda fotoğrafçılığı olsa da Londra dahil olmak üzere, seyahat ettiği çeşitli ülkelerde şehir hayatlarını kendi gözüyle kareledi.

Ortadoğu ülkelerine özellikle oradaki kültürü karelemek adına yolculuklar yaptı. Yine Londra başta olmak üzere; Londra, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Sdyney ' de karma ve kişisel sergilere ev sahipliği yaptı.

Photography Masters Cup gibi dünyaca önemli fotoğraf yarışmasında iki yıl üstüste hem moda hem de fine art dallarında yılın gelecek vaadeden fotoğrafçı adayları arasına girmeyi başardı.

Fotoğrafları uluslarası networklü Photo Paper, Push IT, WUW, Fashion.Music.Style, C-Heads Magazine gibi dergilerde yayınlandığı gibi, Türkiye' de de Miller Time, Uniq, Trendsetter, Cosmo Girl, Banane Mag, Cosmopolitan Bride gibi başarılı ve yaratıcı genç ekiplerin ellerinden çıkan dergilerde yayınlandı ve de yayınlanmaya devam ediyor.

Dilan Bozyel, uzmanlık alanı olan moda fotoğraçılığına, ülkede öncülerinden olduğu edgy style çekimlerine Londra, Paris ve İstanbul' da devam ederken diğer yandan da çeşitli şehirlerde fotoğraf, kompozisyon ve algı üzerine yaratıcı atölyeler hazırlamakta.

Doğudaki şehirlerde ise ilkokul çağındaki çocuklarla hazırladığı fotoğraf atölyeleri ile birçok küçük çocuğu fotoğraf sanatıyla tanıştırdı. Atölyelerine devam ederken, bir taraftan da yeni sergi projeleriyle uğraşmakta sanatçımız.

Aykırı konular içeren sergi projeleri olduğu gibi doğudaki 'beşik kertmesi' sorununun üzerine eğildiği yeni fotoğraf sergisi projesiyle de çok yakında bizlerle buluşacak.

Sanatçı, hobi olarak sürdürdüğü radyo program sunuculuğu ile kültür/sanat ve popüler kültür üzerine röportaj ile yazılarına Türkiye networklü çeşitli sanat dergileri ve çeşitli gazetelerin sanat eklerinde devam etmekte...

Devamı

Seçtiklerimiz