Olwen Workshop Series | Robert Bodem

98 B izlenme  
4.11.2020

Robert Bodem
Olwen Workshop Series
30 Eylül - 4 Ekim 2019
Arte İstanbul Taksim

Figüratif heykelin en etkili sanatçı ve eğitmenlerinden biri olan Robert Bodem, 1971 Amerika doğumludur. 1995 ve 1998 yıllarında Amerika’da Boston Üniversitesi heykel Bölümü'nden mezun oldu ve arkasından aynı üniversitede master eğitimini tamamladı. 

Mezun olduğu yıl figüratif heykeldeki yeteneğinden dolayı prestijli Alert S. ve Esther B. Kahn Ödülü'nü aldi. Boston'daki ünlü heykeltıraş Dimitri Hadzi' nin altında çıraklık yaptı.  Bodem, Brookgreen Gardens, Güney Carolina ve New York City'deki prestijli Ulusal Heykel Topluluğu Yıllık Ödülleri Sergisi için seçildi. Çalışmaları, ABD ve Avrupa'nın saygın sergilerinde yer alıyor. 

 

1998'de İtalya’nın Floransa şehrinde Florence Academy Of Art (FAA) Heykel Programını kurdu ve 20 yıl boyunca direktörlüğünü üstlendi. Nisan 2018'de Florence Academy Of Art’ta ki görevinden ayrılarak Atina’ya yerleşti. Sanatçı çalışmalarına Athens Sculpture Atelier’de devam ediyor. İngilizce ve İtalyanca dillerini konuşuyor.

 

Drawing in Space:A  Manual for  Figurative Sculpture kitabının yazarıdır. 

 

Robert Bodem, 20 yıldır sürdürdüğü eğitim ve sanat çalışmalarıyla  klasik realistik figüratif heykelin yeniden canlandırılmasına liderlik ediyor.

 

Robert Bodem, Floransa Sanat Akademisi Heykel Bölümü'nde 20 yıl boyunca öğrettiği metodoloji ve tecrübesini aktarmak üzere İstanbul’da 5 gün sürecek bir workshop programı hazırladı. Bu nadir fırsat, katilimcilari daha yüksek bir beceri ve bilgi düzeyine götürdü.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz