Akışın Tanığı | Cendere Sanat Müzesi

126 B izlenme  
27.04.2023

Akışın Tanığı

24 Ekim 2022 - 30 Nisan 2023

Cendere Sanat Müzesi

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1902 yılında inşa edilen ve haznelerde toplanan memba suyunu kente aktaran Cendere Su Pompası İstasyonu'nu kültürel miras envanteri kapsamında değerlendirerek sanat müzesi haline getirdi.

Küratörlüğünü Derya Yücel, Marcus Graf ve Ebru Yetişkin'in üstlendiği "Akışın Tanığı" sergisi de 24 Ekim 2022-30 Nisan 2023 tarihleri arasında Cendere Sanat’ta ziyarete açık olacak.

Müzeyle ilgili paylaşılan açıklamada, "Disiplinler arası bir anlayışla günümüz sanatını merkeze alan, sanatın tüm disiplinlerine acık, kapsayıcı bir mekân olarak İstanbul'un enerjisine, kültür ve sanat yaşamına özgün ve etkileyici bir katkı sunmak üzere kapılarını acıyor. Güncel sanatın canlılığını, dinamiğini, dönüşen anlatım biçimlerini ve disiplinler arası diyaloğu ön planda tutan bir vizyonla kurgulanan Cendere Sanat, kültürel çeşitliliği yansıtan ulusal ve uluslararası sergiler, paneller, konferanslar ve performansların yanı sıra izleyicisiyle de ilişkiler kuracak programlarıyla İstanbulluların yeni kültür sanat mekânı olmayı hedefliyor" denildi.

Devamı

Seçtiklerimiz