d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Alper Bıçaklıoğlu-Otomorfoz-Windowist Summer Art Scene

13 B izlenme  
6.01.2021

WINDOWIST SUMMER ART SCENE
4. SERGİ :12 Temmuz / 25 Temmuz 2012
Windowist Tower-Maslak

"OTOMORFOZ"

Küratör /Curator : Didem HAZİNEDAR
Sanatçı/ Artist : Alper BIÇAKLIOĞLU
ALPER BIÇAKLIOĞLU “OTOMORFOZ “SERGİSİ
ICEBAR ISTANBUL & WARM LOUNGE and RİSERVA

sergi hakkında:

ICEBAR ISTANBUL & WARM LOUNGE ve RİSERVA 12-25 Temmuz tarihleri arasında Alper Bıçaklıoğlu’nun “Otomorfoz” adını verdiği sergisine ev sahipliği yapıyor. Windowist Summer Art Scene etkinlikleri kapsamında ICEBAR ISTANBUL & WARM LOUNGE bu yıl içinde 4’ncü kez bir sanatçıya kapılarını açmış olacak.
Alper Bıçaklıoğlu’nun “dünyanın insana insanın zamana olan yenilgisini” tuvale yansıttığı “Otomorfoz” adlı sergisi ICEBAR ISTANBUL & WARM LOUNGE ve riserva’da 12 Temmuz tarihinden itibaren sanatseverler ile buluşuyor. Windowist Summer Art Scene etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 25 Temmuz tarihine kadar açık kalacak sergide sanatçının 11 çalışması yer alıyor. Genç kuşak ressamlar arasında yapıtlarıyla öne çıkan Alper Bıçaklıoğlu, atölye çalışmalarını İzmir ve İstanbul’da sürdürüyor. Bugüne kadar birçok kişisel ve karma sergide yer alan sanatçı eserlerinde “Dünyanın insana insanın zamana olan yenilgisini” anlatıyor. Ressam Alper Bıçaklıoğlu, Otomorfoz serisindeki eserlerinde geri dönüştürülmüş malzemeler kullandığını belirterek “İnsanların kullanmadıkları ya da birtakım kırılan eşyalarını toparladım ve bunlardan tuallere yerleştirmeler yaptım. Serideki eserlerimin yüzde 80’i bu malzemelerden oluştu. Sonucta teknolojık bir tüketim yaşıyoruz ve bende insanların tüketip vazgeçtikleri malzemeleri derleyip bir seri oluşturdum"

“Otomorfoz”u modern zamanın insanlığa büyük armağanı olarak nitelendiren sanatçı, sergi konsepti ve eserleriyle ilgili yaklaşımını ise şu şekilde anlatıyor;
“Sanal gerçeklik günlük hayatımızın her evresinde artık yapabildiklerimizin tamamı yapamadıklarımızın neredeyse imkansızlığı. Gelişen teknoloji karşısında insan’ın Otomorfoz’u ve bunun sonunda insanın yaratma yetisine tabii olması ve tanrısal bir kavrama niteliğe dönüşmesi. Benlik yaradılış ve duygusal hissiyatlarımızın hanelere ve haneler dışına optik transferle gerçekleştiği dünyanın karşı konulmaz çekiciliğinin modern teknolojik gelişmeler sonucu dünyanın insana insanın zamana olan yenilgisi”

sanatçının web sitesi:
http://www.alperbicaklioglu.com/

Devamı

Seçtiklerimiz