d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Baysan Yüksel-Post Modern Yaratıklar-Windowist Summer Art Scene

9 B izlenme  
6.01.2021

Baysan Yüksel
“Post Modern Yaratıklar” Icebar Istanbul & Warm Lounge’da
Windowist Summer Art Scene

Tuvallerindeki resim tekniğini kolajla 3. boyuta da taşıyan Baysan Yüksel’in sergisi, Windowist Summer Art Scene sergi serisinin 5.si kapsamında  26 Temmuz- 10 Ağustos 2012 tarihleri arasında Icebar Istanbul & Warm Lounge’da. Bugüne kadar pek çok karma ve kişisel sergileriyle adından söz ettiren ve genç kuşağın önemli sanatçıları arasında gösterilen Baysan Yüksel, yapıtlarını hikâye anlatımı olarak tanımlıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim bölümünde yüksek lisansını tamamlayan sanatçı, halen aynı bölümde sanatta yeterlik eğitimine devam ediyor.

 Cesur bir tavırla “ Kimseden saklanacak duygularım yok!” diyen Baysan Yüksel, eserlerine de yansıyan sanatsal tavrını şöyle açıklıyor;
“Hikâyenin ihtiyacına göre seçtiğim ortam değişiklik gösterebiliyor fakat aslında yaptığım şey bu kadar basit. Kimseden saklanacak bir duygum olduğunu düşünmüyorum bu yüzden yaşadıkça, baktıkça, gördükçe, güldükçe, eğlendikçe, sevdiğimde ve sevmediğimde, hayattan kazık yediğimde, şaşırdığımda, düştüğümde ve yükseldiğimde, anladığımda ve anlamadığımda, yeniden anlamadığımda ve inatla anlamaya çalıştığımda, koştuğumda, yürüdüğümde, sessiz kaldığımda, özlediğimde ve en önemlisi de hissettiğimde bunu doğru yüzeye koymaya çalışıyorum. Hepsi bu kadar ve elimdeki her şey de bu!”

Devamı

Seçtiklerimiz