''Araç - Gereç & İnsan - Hayvan'' - Mustafa Pancar

33 B izlenme  
27.11.2020

Kare Sanat Galerisi, Ressam Mustafa Pancar’ın yedinci kişisel sergisi olan “Araç-Gereç, İnsan-Hayvan” isimli sergisine ev 10 – 31 Mart 2010 tarihleri arasında sahipliği yapıyor.
“Araç-Gereç, İnsan-Hayvan” isimli sergi Mustafa Pancar’ın, basılı medya imajlarını kağıt üzerine boyayarak yaptığı resimler ve nesnelerden oluşmaktadır. “İnsan-Hayvan” başlığı, içinde hayvani olan ile insani yaşam arasındaki ayırımı, birbirine olan yakınlığı ve uzaklığı sorgular.

“Araç-Gereç” ise bu ikisi arasındaki ilişkinin karmaşıklığına atfen seçilmiştir. “Araç-Gereç”, bir şeyi araç-alet olarak kullanıp ona yabancılaşmaya ve aynı zamanda süsleme amacı ile tekrarlanan 'kalıp' lardan, günlük yaşamın kolaylıklarından alınan hazza işaret eder.

Gündelik imajlar da kullanılan araç-gereçler gibidir, amacımıza uygun olarak içlerini doldurur onlara anlamlar veririz. Bu amaçların belli bir düzene göre tekrar kurulması sergiyi oluşturan düşüncedir. Sergideki çalışmalar, keyif ve tüketim mantığına hizmet eden bir malzeme olarak renkli fotoğraf ve onun boyanarak, katlanıp şekillendirilerek oluşturulmuş ve çoğaltılmış yeni düzenlemeleri üzerinde yoğunlaşmıştır.

Mustafa Pancar’ın, “Araç-Gereç, İnsan-Hayvan” isimli sergisi 10-31 Mart 2010 tarihleri arasında Kare Sanat Galerisi’nde izlenebilinir.

Devamı

Seçtiklerimiz