d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Aydın Ayan | Sır ve Büyülü Gerçek 45. Sanat Yılı | Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi

90 B izlenme  
5.11.2020
Aydın Ayan
Sır ve Büyülü Gerçek
45. Sanat Yılı
Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi
 
Uzun süredir İstanbul’da sergi açmayan usta ressam Aydın Ayan “SIR VE BÜYÜLÜ GERÇEK” konulu 45. Sanat Yılı Sergisi 7 Nisan-10 Mayıs 2017 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi “Beş Kubbe Salonu”nda yer alacaktır.
Ayan’ın sergisinde, 2007 öncesine ait az sayıda yapıtına ve 2007 sonrası, büyük boyutlu 100’ü aşkın tuval resmine yer verilecektir.
Sergi nedeniyle “AYDIN AYAN ‘SIR VE BÜYÜLÜ GERÇEK’” başlıklı kapsamlı bir sergi kitabı da yayınlanacaktır.
Sergideki resimler, “İnsanın Doğaya Ettiğidir”, “İnsanın Hayvana Ettiğidir”, “İnsanın İnsana Ettiğidir” ana başlıkları altında toplanabilecek doğa, yaşam, insan merkezli figüratif bir yaklaşımın ürünleridir.
Bu temel izleklerde Ayan, bazen gerçeğin peşinden gider, bazen protest nitelikli bir resimle baş kaldırır, bazen bir sır perdesinin arkasından sızan bir ışık gibi simgesel işler yapar, bazen felsefi bir söylemin peşine takılır, bazen en yalın biçimiyle doğaya yönelir, bazen tarih-tarif resimlerinde yaptığı gibi çok katmanlı estetik bir düşünsel yaratış süreci içine girer, “Sır” ile “Büyülü Gerçek” arasında tutkuyla dolanır durur.
 
Müzik: Müzikotek  
Devamı

Seçtiklerimiz