Bayram Gümüş & Mustafa Özkan | Aynı Göğün Altında | Galeri FE

92 B izlenme  
31.10.2020

Bayram Gümüş & Mustafa Özkan 

Aynı Göğün Altında

23 Mayıs – 22 Haziran 2019 

Galeri FE

Galeri FE sezonun son sergisinde, iki usta sanatçı, Bayram Gümüş ve Mustafa Özkan’ı “Aynı Göğün Altında” ile bir araya getiriyor!

Naif resmin Türkiye’deki önemli temsilcilerinden Bayram Gümüş, minyatürü andıran figürleriyle bezenmiş manzaraları, rengarenk arabaları, sokakları, kent trafiğini, pazarları, fuar ve dört mevsimi; kısacası kendi yaşamına dokunan her şeyi naif ressamlara özgü yaşam sevinci ve mutluluğu ile anlatır.

Mustafa Özkan, resimlerinde figürsüz kurguladığı nostaljik evlerin yaşantısını temel alır. Tepelere ulaşan merdivenlerin çevresine iliştirilmiş evler, sokak lambaları, ipteki çamaşırlar, elektrik direkleri, engebeli yollar ile resmin ritmini tutar. Peşi sıra istiflenmiş renkli evler bazen bir topluluğu, bazen ise her bir insanı ayrı temsil eder. Kenarda kalan bu ‘yığın’ların bir düşünceyi, bir tavrı, kimi zaman da bir kesimin düşleyişini özgün bir anlatımla oluşturur.

Bayram Gümüş ve Mustafa Özkan, yaşamın bütün karmaşasının içinde var olan yalınlığı, aynı göğün altında birbirinden farklı üslup ve renk anlayışıyla resmettikleri kent yorumlamalarını Galeri FE izleyenleri ile buluşturuyor.

Açılış kokteyli 23 Mayıs Perşembe günü, 17.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan Bayram Gümüş ve Mustafa Özkan’ın “Aynı Göğün Altında” isimli duo sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri FE’de.

Sergi Pazar – Pazartesi hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında izlenebilir.

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz