''Beş Dönem'' Bubi

34 B izlenme  
10.03.2021

Bubinin sanat yaşamına ilişkin, 5 ayrı döneme ait eserlerinin bir arada sergileneceği sergide, dikişli yüzeyler, motifler, şekilli tuvaller, aplike yüzeyler, kafesler gibi üç boyutlu çalışmalar yer alacak. 100den fazla eserin bulunduğu sergi, 26 Ekim  12 Aralık 2010 tarihleri arasında açık olacak. Sanatçının eserlerindeki en önemli özellik, daha önce yapılmamış ve denenmemiş tekniklerle gerçekleştirilmiş olması.

Sanatçı, her biri orijinal üretim olan eserlerinde, atık bezler, ipler, borular, elektrik telleri, ahşap, karton gibi birçok farklı malzeme kullanıyor. Sanatında değer yıkıcı tarzı ve sanat eleştirmenlerinin anarşist olarak tanımladığı Bubi, değerleri alt üst ederek, altın kaplama, gümüş ve pası aynı eserde kendi yorumuyla buluşturuyor. Taşıyıcılığa, kopyacılığa ve benzemeye dair yerleşik değerlere karşı duruşuyla tanınan Bubi eserlerini, hayatın iniş çıkışlarıyla, aldığı psikoloji eğitimiyle, özel yaşamıyla ve sokağın izleriyle besliyor, yoğuruyor ve üreterek hayata geçiriyor.

Tuvallerine kaligrafinin estetiğini yansıtan sanatçı, kendini kısıtlayan sınırları aşıyor ve tuvallerini renkli iplerle dikiyor, çeşitli materyallerle kafesler üretiyor, sanatta yaratıcılığın sınırlarını zorluyor. Özgün tarzını, eser kendi kendine oluşur ben ona sadece yardımcı olurum diyerek betimleyen, enerjik ve asi ruhunu, Beşiktaş Çağdaş Sergi Salonunun duvarlarındaki rölyefe de yansıttığı gibi peşimden gelen yok olacak sloganıyla bizlerle buluşturan Bubi, Beş Dönem sergisini de sanatsal bir teşhir olarak tanımlıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz