Bubi | Bubi 6 Dönem | Swissotel Büyük Efes

87 B izlenme  
3.11.2020
Bubi
Bubi 6 Dönem
3 Mayıs – 3 Haziran 2018
Swissotel Büyük Efes
 
Büyük Efes Sanat, beşinci yılına girerken, çok özel bir sergi ile İzmirlilerin karşısına çıkıyor. Sanatçı Bubi’nin 6 dönemini temsil eden retrospektif sergisi; 3 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Swissôtel Büyük Efes ev sahipliğinde, otelin Kordon salonlarında, sanatseverleri ağırlayacak.
 
1990 yılında ilk atölyesini kuran Bubi; estetik kaygılardan uzak, bilinen ve genel geçer kabul edilen kurallara uymaksızın sanatını ortaya koymakta ve her eserini bir haykırış ve protesto olarak tanımlamaktadır. Sanatın temelinin “yaratıcılık” ile doğduğunu savunan Bubi, bu şekilde tuval resminden öcünü aldığını belirtiyor.
 
Bubi'nin, İzmir’de ilk defa sergilenecek olan retrospektif sergisinin VIP açılışı için; Swissotel Büyük Efes, Büyük Efes Sanat ve Liyakat Derneği ele ele vererek bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Sanatın ve girişimciliğin temelinin 'yaratıcılık' ile doğduğu fikrinden yola çıkarak planlanan bu özel gecede "Geleceğin Girişimcileri Sanat ile Buluşuyor" projesi kapsamında; çocukların eğitimi için davetiye ve sanat eserleri ile fon yaratılması amaçlanıyor. Geceden elde edilecek olan bu fonun, Liyakat Derneği tarafından yürütülmekte olan program kapsamında; sosyo-kültürel açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan; 8- 12 yaş arasındaki geleceğin yaratıcı ve girişimci adayı çocuklar için girişimcilik, finansal okur yazarlık, yaratıcılık eğitimlerinde kullanılması planlanıyor.
 
Ayrıca, "Geleceğin Girişimcileri Sanat ile Buluşuyor" projesine; Büyük Efes Sanat yöneticisi Meriç Aktaş Ateş ve Sanatçı Bubi; 19 Mayıs İlköğretim Okulu’nun 15 öğrencisine “Sanat, Sanatçı ve Sanat Yönetimi” eğitimi vererek destek olacak.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz