Bubi | Dönemler | AKS

97 B izlenme  
4.11.2020
Bubi
Dönemler
9-26 Kasım 2016
Akasya Kültür Sanat
 
 
İstanbul'un kültür sanat dünyasına yeni bir renk getiren AKS, ‘Bubi Dönemler’ sergisine ev sahipliği yapıyor.
 
Dünyada eserleri en çok satılan sanatçılar arasında yer alan Bubi’nin; kafeslerden, adak ağaçlarından, kilimlerden ve halk resimlerinden esinlenerek ürettiği dönem eserleri Akasya Kültür Sanat'ta sanatseverle buluştu.
 
Sergide, İlhan Berk’in ‘Olmayan bir resmi arıyor’ olarak tanımladığı, Türkiye’de çağdaş sanatın önde gelen isimlerinden Bubi'nin yirmiyi aşkın döneminden seçilen 100'ü aşkın resim, rölyef ve heykelleri sergileniyor. Sanat tarihçisi Yalçın Sadık’ın "tipik bir üslup anarşisti" olarak tanımladığı Bubi'nin dönemlerinin yansıtıldığı sergide aralarında çok tartışma yaratan "oturak" adlı eseri, Kafes serisi, kumaş, metal, karton ve ipler kullanarak yarattığı ve çok ses getiren eserlerini de görmek mümkün.
 
Yurtiçinde ve yurtdışında birçok kişisel sergi açan ve karma sergilere katılan Bubi’nin Sotheby's Christie's gibi dünyaca ünlü müzayede kuruluşlarında da eserleri sergilenip, satılmıştır. Bubi hakkında bugüne kadar çok sayıda makale yazılmış, araştırma yapılmış ve sanatı hakkında dört adet ‘Bubi Kitabı’ çıkartılmıştır.
 
Bu muhteşem sergiyi deneyimlemek, klasik formdan uzaklaşıp renklerin ve formların diline kulak vermek için 9-26 Kasım* tarihleri arasında AKS’yi ziyaret etmeyi unutmayın.
 
*Sergi Pazartesi günleri hariç 12.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
 
AKASYA KÜLTÜR SANAT MERKEZİ-AKS ULAŞIM:
 
İstanbul’un merkez noktalarından biri olan Acıbadem’in kalbinde yer alan Akasya’ya, metro, metrobüs ve marmaray bağlantılarıyla ulaşmak mümkün. Kendi araçları ile gelecek misafirler Akasya otoparkından ve vale hizmetlerinden de yararlanabilirler.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz