98fbaeac-95fb-473a-9f15-e5c0eeb3dab4.jpeg

Çalışıyorum Öyleyse Varım | santralistanbul Enerji Müzesi

91 B izlenme  
5.11.2020
amber’15 
“Çalışıyorum Öyleyse Varım - Laboro Ergo Sum”
6 Kasım - 15 Kasım 2015
santralistanbul Enerji Müzesi
 
 
 
Hayal gücü ve teknoloji üzerinden günlük hayata farklı, sorgulayıcı ve düşündürücü bir gözle bakan amberFestival, bir kez daha Sanat ve Teknolojiyi İstanbul'da buluşturuyor. amber’15 Sanat ve Teknoloji Festivali, 6-15 Kasım 2015 Adahan İstanbul Oteli, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Aksanat, İTÜ Taşkışla, İskele 47 adreslerinde düzenleniyor.
5 Kasım 2015, İstanbul - Dokuzuncu kez düzenlenen uluslararası amber’15 Sanat ve Teknoloji Festivali, bu yılki teması "Laboro Ergo Sum / Çalışıyorum Öyleyse Varım" ile, ütopya ve distopyaların ötesine geçerek, bugünkü gerçekliğimize dönüşen dijital devrimin iş ve emek dünyasında etkilerini konu ediyor.
Connecting Cities Projesi, In-Situ ve DECOL Kooperatif işbirliğiyle 6-15 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan amber’15 Sanat ve Teknoloji Festivali, Adahan İstanbul Oteli, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Akbank Sanat, İTÜ Taşkışla ve İskele 47 olmak üzere beş mekana yayılıyor. Sanatla yeni teknolojilerin kesişiminde sergiler, atölye çalışmaları, bu senenin teması etrafında düzenlenen paneller, performanslar ve özel etkinlikler festival takipçileri ile buluşuyor. Festivalde bu yıl, Avusturya, Almanya, Birleşik Krallık, Belçika ve Türkiye’den sanatçılar eser ve projelerini sergiliyor. Ayrıca, "Çalışıyorum Öyleyse Varım" teması, bir dizi panel ve oturumla sanattan açık kaynağa, göçmen emeğinden geleceğin beden ve emek kavramlarına kadar geniş bir perspektifte tartışma gündeminde olacak. Festival kapsamında atölye çalışmaları, performanslar ve özel etkinlikler de yer alıyor.
İki Mekanda 4 Farklı Sergi
Avusturya, Almanya, Birleşik Krallık, Belçika ve Türkiye’den katılan sanatçıların eserlerinden oluşan LABORO ERGO SUM, IC Works, Marx 2.0, ve LABORO ERGO SUM-Kolektif Seçki olmak üzere 4 farklı sergi, Adahan İstanbul Sergi Salonu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde 7-15 Kasım tarihleri arasında gezilebilecek.
amberPlatform Tema Sergisi santralistanbulda
amberPlatform her yıl olduğu gibi bu yıl da festival kapsamında tema sergisi düzenliyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde izleyicisi ile buluşacak olan amberPlatform tema sergisi, Laboro Ergo Sum başlığı altında çalışma ve emek konularını dijital-sonrası günümüz koşullarında ele alıyor. Bu yıl iki bölümden oluşan serginin bir bölümü Ekmel Ertan küratörlüğünde hazırlanırken; diğer bölümü ise amberPlatform’un sene başında yaptığı çağrıya başvuran sanatçıların ortak seçkisi ile oluştu. Bu sene ilk defa denenen kolektif seçki sisteminde, sergilenecek işler, tüm başvuranların katılımı ile iki aya yayılan toplantılarla belirlendi. Bu süreç ve sergi amberPlatform’un iki senedir sürdürmekte olduğu açıklık ve katılımcılık ile organizasyonun tabandan yeniden inşa edilmesini dijital-sonrası sanat politikaları için bir model önerisi geliştirme çabasının da bir örneğini oluşturuyor.
 
Müzik:Müzikotek
 
 
 
Devamı

Seçtiklerimiz