f2af643b-1f2b-4576-a0c7-c8029d8139a4.png

Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı Anısına | Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi

102 B izlenme  
6.11.2020
Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı Anısına 
18 Mart – 30 Mart 2015
Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi
 
 
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Bölüm Başkanlığı’nın organize ettiği Atatürk Eğitim Fakültesi ile Çanakkale 18 Mart Eğitim Fakültesi Resim Öğretmeniliği Anabilim Dalları’nın dahil olduğu Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı anısına düzenlenmiş bir karma sergi.
 
Sergiye her iki üniversiteden Resim Öğretmenliği Anabilim dalı öğretim elemanların eserleriyle katılmıştır. Sergide yer alan eserler serbest olarak oluşturulmuş olup çoğunluğu resim olmakla birlikte; tekstil, seramik, heykel, endüstriyel tasarım, fotoğraf, özgün baskı, grafik gibi alanlardan oluşturulmuştur. 
 
Bu sergiye her iki üniversiteden öğretim elemenları:  Timuçin Akyürek, Görkem Utku Alparslan, Hamid Aydemir, Güven Atanlar, Fatih Balcı, Aylin Başaran, Abdülkerim Bozan, Ümran Bulut, Erol Bulut, F. Nuray Cengiz, Meyrem Deveci, Neşegül Ekinci, Gülriz Fırat, Ümit Gezgin, Figen Girgin, Şerif Günyar, Mert Gürhan, Melik İskender, Elvin Karaarslan Kolse, Serpil Kapar, Nuri Özçelik, Zeynep Öztürk, İnci Şenel, Dilek Vural, Şehnaz Yalçın Wells, Enver Yolcu katılmışlardır.
 
Sergi Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi, Sultanahmet’te 30 Mart’a kadar görülebilir.
 
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz