d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Contemporary İstanbul'09 / I

23 B izlenme  
3.12.2020

Contemporary Istanbul, 3 - 6 Aralık 2009 tarihleri arasında dördüncü kez sanatseverler ve uluslararası çağdaş sanat ortamıyla buluştu.


İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sarayı Rumeli Salonları’nda gerçekleşen etkinlik, yurt içi ve yurt dışından çağdaş sanat galerilerini, sanatçıları ve yapıtlarını bir araya getiyor.


Yerli ve yabancı yetmişten fazla galerinin yüzlerce yapıtıyla katılacağı etkinlik, 3 – 6 Aralık 2009 tarihleri arasında İstanbul’u çağdaş sanat dünyasının merkezi haline getiriyor. Yan etkinlikleriyle birlikte her yıl daha da gelişerek zenginleşen Contemporary Istanbul, küresel krize rağmen bu yıl da artan bir ilgi ve galeri katılımıyla gerçekleşiyor


. Sanatçı ve yapıt çeşitliliğinin arttığı Contemporary Istanbul’da, daha fazla galerinin yanı sıra aralarında Sabancı Müzesi, Akbank Sanat, EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, İstanbul Modern Müzesi, İKSV ve Doğançay Müzesi’nin de bulunduğu 11 sanat kurumu sanatseverler ile buluşma şansı yakalıyor.

Türkiye’de yapılan sanat etkinliklerine farklı bir boyut getiren Contemporary Istanbul, bir yandan dünya çağdaş sanat ortamını İstanbul’da ağırlarken, diğer yandan da İstanbul’un kültür ve sanat yaşamını dünyaya tanıtıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz