f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

‘’Dirimart Presents 03’’

24 B izlenme  
27.11.2020

Dirimart Presents 03’’ grup sergisi, dokuz güncel sanatçının ürettiği çalışmalardan oluşuyor. 26 Şubat’ta açılan sergi, Thomas Bayrle, Suzan Batu, Sabine Boehl, Doğan Doğan, Peter Kogler, Sandra Mann, Edwin Schafer, Ebru Uygun ve Ekrem Yalçındağ’ı bir araya getiriyor
.
Sigmar Polke ve Gerhard Richter ile birlikte Alman Pop’unun kurucu isimleri arasında yer alan ve Avrupa sanatının en etkili sanatçılarından biri olan Thomas Bayrle 130x100 cm boyutlarında sentetik malzeme üzerine serigraf baskı bir çalışma ile sergide yer alıyor. Motifsel yorumları, doğu ve batı kültürünün sembollerini bir araya getiren çok boyutlu çalışmaları ile Suzan Batu yine dinamik ve renkli bir çalışması ile sergiye katılırken, mayıs ayında Marlborough Galeri’nin (New York-Chelsea) grup sergisine katılan Ebru Uygun, soyut ve minimalist bir yaklaşım benimsediği yeni bir çalışmasıyla izleyenleriyle buluşuyor.

Projeksiyon ve video enstalasyonları ile tüm dünyada tanınan Peter Kogler’in sergide yer alan eserleri ise birbirine geçmiş borulardan oluşan tuval üzerine dijital baskı iki çalışmadan oluşuyor. Sanatçının eserleri 46. Venedik Bienali, Documenta, X-Kassel, Expo-Hannover, Galeri Crone-Berlin olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde sergilendi. Almanya’da “yılın müzesi” seçilen Museum Morsbroich’daki Slow Paintings sergisinden sonra İstanbul Modern’de gerçekleşen Gelenekten Çağdaşa sergisindeki duvar resmi ile Ekrem Yalçındağ; tuval üzerine boncuk işlemesi ile tipografik ve motifsel eserler üreten Sabine Boehl ve beyaz monokrom resimlerinde hayvan figürlerini konu edinen Doğan Doğan sergide yer alan diğer sanatçılar arasında bulunuyor. Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde (Operation Room) gerçekleşen son kişisel sergisi, ‘daylife’ ile adından sıkça söz ettiren Sandra Mann sıra dışı fotoğraflarıyla sergiye katılırken, Alman sanatçı Edwin Schafer de soyutlanmış imgelerden oluşan siyah-beyaz bir çalışması ile izleyicinin karşısına çıkıyor.
DIRIMART PRESENTS 03, 26 Şubat 2010- 21 Mart 2010 tarihleri arasında Pazartesi-Cumartesi, 10.00 -19.00 saatleri arasında izlenebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz