8fe14646-e6ed-4c96-9fdc-895b32f1cc7c.png

Esra Meral | Harikalar Diyarına Gider - Goes To Wonderland | F Sanat Galerisi

123 B izlenme  
27.05.2021

Esra Meral

Harikalar Diyarına Gider - Goes To Wonderland

31 Mart - 24 Nisan 2021

F Sanat Galerisi

F Sanat galerisi yeni sergisini Esra Meral ile gerçekleştirecek. Bu sergiye dair sanatçının açıklayıcı metni aşağıda ki gibidir.

‘Seçmek ya da seçmemek her şey bir seçim. Hayat seçimlerden ibaret değil midir?
Hayatın içinde Her şey mümkün! Alice’in Harikalar Diyarından esinlenerek gerçekleştirdiğim “Harikalar Diyarına Gider” serisi hayallerimizin bizi nerelere taşıyabileceğine işaret etmekte ve sizi bambaşka bir yolculuğa çıkarmaktadır.
Alice Harikalar Diyarı’nın yazarı Lewis Carroll Alice’i gerçeğin sınırlarından çıkarıp, zihnini ve mantığını devre dışı bırakıp matematik ve felsefeye açılan hayal dünyasının kapısından içeri sokarak bu küçük kızın nasıl hayalperest bir dahi ve filozof  olabileceğini gözler önüne sermiştir. Bu bir delikten başka bir dünyaya geçiş... Peki biz neden yaşarken bunu yapmayalım? Hayat bu kadar hızlı akarken onu hayallerimizin de ötesinde muhteşem kılmak için neler mümkün?
Bir an için ayrılsak zihnimizden ve mantığımızdan ve sadece akışına bıraksak cevabını bilmediğimiz sorular sorarak! Hayal etsek özgürce ve saçma demeden sadece yaşarcasına hayal etsek; yaşamın zaman kavramının dışında nasılda muhteşem olduğunun farkına varabiliriz belki de. Hep olumsuzlara yoğunlaşıp neden niçin sorularıyla dolu kasemizin taşmasına neden olmaktansa kâseyi boşaltıp sadece sürprizlere açsak kendimizi! İşte “Goes to Wonderland” in anlatmaya çalıştığı tam olarak da bu! An da kalıp geleceği gönlümüze göre şekillendirmek. Bunun tek yolu seçimlerimiz! Kötü gün için endişelenip paniklemeleri seçmek yerine güzel günler için huzurla dolu hayal dünyamızda sorularla gezinsek hayatımızda neler değişir? Her anın keyfini çıkararak hayallerin de ötesinde bir yaşama geçmek mümkün. Yeter ki seçin ve seçtiğiniz yolda vazgeçmeden bütün farkındalığınız ile devam edin. Veee o zaman göreceksiniz ki hayat sizi bambaşka bir harikalar diyarına doğru yolculuğa çıkaracaktır. Sadece Hayal Et ve Yaşa...’

F Sanat Galerisi, Esra Meral’in ‘Harikalar Diyarına Gider Goes To Wonderland’ Resim Sergisine ev sahipliği yapmanın heyecanı ile değerli sanatseverleri pandemi kuralları dahilinde sergiye davet etmektedir.

Devamı

Seçtiklerimiz