fc65e6ef-3639-4cc5-a744-3d40f1cd8923.jpg

Fabrika’da: 10 Sanatçı / 10 Bireysel Pratik | Pilevneli Mecidiyeköy

110 B izlenme  
31.10.2020

Fabrika’da: 10 Sanatçı / 10 Bireysel Pratik

11 Aralık 2018 – 27 Ocak 2019

Pilevneli Mecidiyeköy

PİLEVNELİ, Dolapdere’nin açılışının üzerinden henüz sadece bir yıl kadar geçmiş ol- masına rağmen, yepyeni bir mekanla sanatseverlerle buluşuyor. Yaklaşık 4000 me- trekarelik devasa bir sergileme alanına sahip olan PİLEVNELİ Mecidiyeköy, Mecidiyeköy Likör Fabrikası’nın yerinde, şimdiye kadar hiç yapılmamış boyut ve içerikte bir sergiyle açıldı. 

“Fabrika’da: 10 Sanatçı / 10 Bireysel Pratik” – “At The Factory: 10 Artists / 10 Indi- vidual Practices” adlı sergi 10 sanatçının kişisel sanat pratiğini gözler önüne serdiği işlerin toplamından oluşuyor. 

11 Aralık’ta açılışı gerçekleştirilen sergi, PİLEVNELİ’nin temsil ettiği uluslararası ve yerel sanatçıların işlerinden oluşan bir karma sergi olmasına rağmen her bir sanatçıya kendisini ifade etmesi için ayrılan alan, eser sayısı, eserlerin seçkisi ve sunumuyla aslında her bir sanatçının kişisel sergisi niteliğinde okunabilir. Ölçeği, çeşitliliği, seçkisi ve içerik zenginliği ile alışılagelmiş bir sanat galerisi sunumunun çok ötesinde bir yere konumlanan “Fabrika’da: 10 sanatçı / 10 Bireysel Pratik” adlı sergide yer alan sanatçılarsa Refik Anadol, Hans Op de Beeck, Daniel Firman, Arik Levy, Tony Matelli, Ida Tursic&Wilfried Mille, Youssef Nabil, Şener Özmen, Jean Pigozzi ve Erdoğan Zümrütoğlu. 

“PİLEVNELİ Mecidiyeköy’ü sadece bir sanat galerisine tahsis edilmiş bir mekan olarak düşünmemek gerekiyor. Ben sen demeden “Biz” bilinciyle plastik sanatlardan modaya, tasarımdan performans sanatlarına, sanatın farklı alanlarını barındıran şehrin sürekli yaşayan sanat merkezini oluşturmayı hedefliyoruz.” diyen Murat Pilevneli projenin hedefini ve vizyonunu bu sözlerle özetliyor. 

11 Aralık 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilen PİLEVNELİ Mecidiyeköy şimdiye kadar bir sanat galerisinin el atmadığı ölçek ve içerikte bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz